בלוג-און

הכדור הוא עגול וכך גם עולם הקריירה! הנקודות שנוטים לשכוח אבל חשוב מאוד לזכור לטובת הקריירה שלכם…

הכדור הוא עגול, הגלגל מסתובב לו והחיים הם כמו רכבת הרים. פעם אתם למעלה וברגע אחד אתם עלולים להיות למטה. כל הפתגמים הנדושים והנכונים האלו תקפים גם לעולם קריירה בהייטק. במהלך מעבר בין מקומות עבודה או אפילו תוך שינויי תפקידים בארגון הנוכחי בו אתם עובדים, יחסי הכוחות עלולים להשתנות, לטובתכם או לרעתכם. כיצד להתנהג כדי לא לקבל כרטיס אדום ולצאת מהמשחק? איך לנצל כל דקה על המגרש? אנחנו כאן כדי להזכיר לכם מה לעשות כדי לשמור את הכוח בידיים שלכם, למנף קשרים נוכחיים לעתידכם והכי חשוב, להימנע מצעדים מסוימים שיכולים להפיל אתכם בעתיד ולגרום לכם לגול עצמי.

לא לעזוב בטריקת דלת

פעמים רבות, עזיבת תפקיד מרצון העובד/ת מגיעים מתוך נקודת מיצוי, תסכול או אפילו אכזבה ממקום העבודה הנוכחי. זו זכותכם המלאה להחליט על תפנית בקריירה שלכם, הגיוני אם אתם מעוניינים לפתח לעצמכם קריירה בהייטק בצורה שונה וזה בסדר גם אם אתם פשוט רוצים לקבל תנאים יותר טובים. עם זאת, חשוב לזכור לעזוב בצורה נעימה את מקום העבודה הנוכחי כך שכל הצדדים יכובדו. גם במידה ומילאתם את תפקידכם בצורה המקצועית ביותר, אם תעזבו בטריקת דלת ובתחושה צורמת, כל מה שיישאר מכם יהיה טעם מר וזיכרון של עובד/ת שלא נעים לעבוד איתו/ה. צאו ממקום העבודה עם חיבוק מכל עובד ועובדת! אין לדעת מתי תזדקקו לעזרת מקום עבודה זה ואיך ייפגשו דרככם בעתיד.

איך אתם מגיבים להצעות עבודה?

אנחנו מניחים שאתם נתקלים בלא מעט שיחות טלפון או הודעות בלינקדאין ובמייל ממגייסים אשר מציעים לכם תפקידים או משרות הייטק שונות. נכון, לא תמיד זה בזמן הכי מתאים ולפעמים זה בכלל לא רלוונטי עבורכם. עם זאת, יש לזכור שקרייה בהייטק ידועה כדינמית ובכל רגע נתון דברים משתנים. ייתכן כי בקרוב מאוד תרצו את עזרתם של מגייסים אלה. לכן, הקפידו על מענה יפה ונעים גם במידה ואינכם מעוניינים בהצעות המגייסים. בנוסף, נמליץ לכם לשמור את שם המגייס/ת ואת כתובת המייל למקרה שתצטרכו זאת בעתיד.

כנות זה טוב, עם מעט סינון

אתם במהלך ראיון עבודה והמגייס/ת שואל/ת אתכם מה הסיבה שעזבתם את מקום העבודה האחרון. ייתכן ויעברו בראשכם פלאשבקים מזמנים פחות טובים בזמן התפקיד אך עליכם להתאפק ולשמור את ה"כביסה המלוכלכת" אצלכם בלבד. אמנם ראיון עבודה יכול להיות באווירה פתוחה ונעימה אך זכרו שאתם עדיין תחת מבחן ולכלוכים על המנהלים הקודמים שלכם או על התנאים במקום העבודה יכולים להראות כלא מכבדים ואפילו לפגוע ברושם שאתם יוצרים על המגייסים.

קריירה בהייטק תוך חיוך משני הצדדים

נכון, לא הכל ורוד בחיים ולא כל המנהלים במקום העבודה הם בעלי אופי של דובון אכפת-לי. למרות זאת, חשוב לשמור על קשרים חיוביים בכל זמן עבודתכם במקום העבודה, גם עם המנהל/ת שלכם וגם עם הקולגות לעבודה. נסו להעלות את מה שמפריע לכם ברגע שזה קורה, בצורה נעימה ומתורבתת והגיעו לפתרון קונפליקטים עוד מבעוד מועד.

לשמור על קשרים עם הקולגות

כל סוף הוא התחלה חדשה. במקום העבודה החדש שלכם כנראה תצרו מעגלים חברתיים וקשרים עסקיים חדשים. עם זאת, חשוב לשמר גם את הקשרים ה"ישנים". כמו שאמרנו, הגלגל מסתובב ואינכם יכולים לצפות כיצד ייסלל מסלול הקריירה שלכם, לאיזה כיוון תתקדמו ומתי תפגשו שוב בקולגות מהעבר. תוכלו לשלוח ברכת חג שמח לתפוצת אנשי הקשר שלכם ואף ברכת יום הולדת אישית יותר לקולגות הקרובות. מלבד התמורה שתוכלו לקבל בקריירה העתידית שלכם, תיהנו גם מחברים שתשמרו להמשך חייכם!

I’m still Jenny from the block

זוכרים את תחילת דרככם אל קריירה בהייטק? כשספגתם מידע ולמדתם, רצתם בין ראיונות עבודה וניסיתם להשיג את המיטב עבורכם? מעולה. שננו זאת ולעולם אל תשכחו גם את התפקידים "הזוטרים". התייחסו לעובדים תחתיכם בדיוק כמו שהייתם רוצים בזמנו שהמנהלים שלכם יתייחסו אליכם. דברו בגובה העיניים וכמובן, לפני ואחרי הכל, חיוך וגישה שנותנת לעובדים איתכם תחושה נעימה והרגשה שניתן לפנות אליכם בכל שאלה ובקשה. הפתגם המוכר מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש, "חייכו אל העולם והעולם יחייך אליכם בחזרה".

החלטתם להקשיב להמלצתנו ולתת יד לחברים או מכרי עבר שלכם? הנה דרך מעולה לעזור להם, לנו וגם לעצמכם! בעזרת מבצע חבר מביא חבר אצלנו בלוג-און תוכלו לרענן קשרים עם קולגות ולתרום להתקדמותם. הם יודו לכם, אנחנו נודה לכם ואתם אפילו תרוויחו כסף! אז למה אתם מחכים? כנסו לעמוד המבצע והתחילו לשלוח לנו קורות חיים של חברים!

אחרי שדאגתם לכל העולם, מה לגבי עבודה עבורכם? כנסו לעמוד המשרות שלנו ובדקו אופציות נהדרות לקריירה שלכם. שיהיה בהצלחה!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!