בלוג-און

עשו ואל תעשו בחיפוש עבודה – ככה תהפכו את 2024 לשנה שלכם

כולנו מקווים ששנת 2024 תהיה טובה אלינו מקודמתה, זאת ללא ספק. השנה שחלפה עלינו הייתה מאתגרת ורצופה בלא מעט משברים שפגעו בתחושת הביטחון של כולנו. וכן, גם בביטחון המקצועי והכלכלי. השנה האזרחית החדשה היא הזמן לעשות שינוי ולצמוח מקצועית. אם עדיין לא מצאתם את המשרה הנכונה עבורכם, אם אתם עדיין לא מבינים למה אתם לא מתקדמים בקריירה – תגזרו ותשמרו את הכתבה הבאה. ריכזנו לכם רשימת עשו ואל תעשו בחיפוש עבודה, שתבטיח ששנת 2024 תהיה השנה שלכם!

2024

1. חיפוש משרות

✅ עשו: תהיו ממוקדים ועם אסטרטגיית פעולה

איך שלא תנסו, חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמה. כדי להשיג את המשרה שתמיד חלמתם עליה, עליכם להיות ממוקדים ומסודרים. פתחו את שנת 2024 עם רשימת מטרות, יעדים וציפיות מהמשרה העתידית. עשו מחקר על התפקידים והתחומים השונים בהם אתם מתעניינים. בדקו את השכר המקובל בשוק לפי התחום והוותק שלכם כך שתבואו לתהליך עם ציפיות שכר מגובשות. הגדירו אזור עבודה, היקף משרה, אפשרויות קידום ועוד מטרות שחשובות לכם בסביבת העבודה החדשה שלכם.

🛑 אל תעשו: תגבילו את החיפוש לכותרת תחום/תפקיד אחד

שנת 2024 היא הזמן להרחיב את אפשרויות והזדמנויות העבודה שלכם, ולא להפך. בשוק העבודה של היום, ובמיוחד בעולם ההייטק, כל תפקיד מקבל מספר שמות והגדרות תפקיד. חיפוש עבודה רק לפי כותרת ספציפית ומדויקת עשוי להגביל ולצמצם את המשרות שתקבלו. לכן, שיטוט קצר באינטרנט עשוי לעזור לכם למקד את הכותרות הנפוצות של התפקיד שאתם מחפשים. כך, תוכלו להרחיב את החיפוש שלכם ולקבל יותר תוצאות ומשרות מתאימות שלא הייתם נתקלים בהן קודם. 

קורות חיים

2. הגשת קורות חיים

✅ עשו: התאימו את קורות החיים שלכם למשרה ספציפית

בניית קורות חיים היא קצת כמו תפירת בגד המותאם לאירוע ולמידותיו – הכול מתבסס על מציאת ההתאמה המושלמת. בחיפוש עבודה, קורות החיים שלכם צריכים להיות תפורים למידות המשרה, ובהתאם לדרישותיה. וכמובן, בפורמט קו"ח מתאים ונגיש למעסיקים. אם עוד לא עשיתם את זה קודם, שנת 2024 היא הזמן לעשות את ההתאמות האלו. החלו בבחינת תיאור ודרישות התפקיד וחפשו אחר מילות מפתח שחוזרות על עצמן. משם בצעו התאמות עדינות לכישורים ולהישגים שלכם שיכולים להדגיש את התאמתכם לתפקיד. על ידי התייחסות לדרישות ספציפיות ושיקוף האתוס של החברה, קורות החיים שלכם יקבלו עומק ורלוונטיות עבור המעסיקים.

איך כותבים קורות חיים בצורה נכונה? הכירו את הפלטפורמה שלנו לבניית קורות חיים (בהרשמה/התחברות לזירת המועמדים) >>>

🛑 אל תעשו: שלחו קורות חיים למשרה שאינה מתאימה לניסיון המקצועי שלכם

רגע לפני שאתם שולחים קורות חיים למשרה, בדקו עם עצמכם: האם הכישורים והיכולות שכתבתי בקורות החיים באמת תואמים לניסיון שלי בפועל? אם התשובה היא לא, כנראה והתאמתם "בכוח" את הכישורים שלכם לדרישות המשרה. עם כמה שאתם רוצים את המשרה, ייתכן וזה יבוא לרעתכם בשלב מתקדם יותר. ההמלצה שלנו – אל תוסיפו כישורים שמתאימים למשרה אם הם לא מתארים גם את היכולות שלכם בפועל. לחלופין, אתם תמיד יכולים להוסיף בקורות החיים שאתם מוכנים ללמוד ולהעמיק ידע בנושאים נוספים.

ראיון עבודה

3. ראיונות עבודה

✅ עשו: התכוננו לכל ראיון כאילו זה פעם ראשונה

אנחנו יודעים, תהליך חיפוש עבודה, שלא לדבר על שלב הראיונות, הוא תהליך לא קל ולעיתים ארוך. בין אם אתם עוברים כמה ראיונות בכמה מקומות ובין אם אתם ברצף ראיונות לאותו מקום. כדי להפוך את 2024 לשנה שלכם, גשו אל כל ראיון כאילו היה הראשון. מה זה אומר? בצעו הכנה מקצועית וקפדנית לקראת כל ראיון. חקרו את החברה, צפו מראש שאלות פוטנציאליות, ובטאו כיצד הכישורים הייחודיים שלכם מתיישבים עם התפקיד ותרבות הארגון. תרעננו שוב את הידע שלכם בטכנולוגיות ותחומים שעשויים להיות רלוונטיים לכל תפקיד, ואף תעמיקו אותו.

🛑 אל תעשו: תחששו לשאול שאלות בסוף הריאיון

אחת התפיסות המוטעות בראיון עבודה היא שמדובר באינטראקציה חד-צדדית – המראיינים שואלים ואתם עונים. ראיון עבודה הוא ההזדמנות שלכם גם לבחון את מקום העבודה והתפקיד ולבדוק את מידת התאמתם אליכם. למעשה, הצגת שאלות בסוף הריאיון יכולה לתרום לרושם החיובי שתשאירו על המראיינים. ניצול הבמה לשאילת שאלות מציירת אתכם כמועמדים המגלים עניין במקום העבודה, לוקחים יוזמה ובטוחים במה שהם מחפשים.

בעוד אירועי שנת 2023 רחוקים מלהיות מאחורינו, נשאר לנו להישיר מבט בציפייה ותקווה לעבר השנה האזרחית החדשה. גם במסע המקצועי שלכם, השנה החדשה היא הזדמנות טובה ללמוד מחוויות עבר ולפרוץ מחסומים קיימים. אז אמצו את האתגרים, למדו מהמסע והפכו את 2024 לשנה של הזדמנויות. אנחנו מאמינים בכם!

הגיע הזמן לפתוח שנה חדשה במשרה חדשה – לעמוד המשרות שלנו לחצו כאן >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!