בלוג-און

על שגרת עבודה בזמן מלחמה – איך ממשיכים לפתח ולנהל קריירה גם בעתות משבר?

בזמן מלחמה, כשכולנו עוד מנסים להכיל את כל ההתרחשויות הנוראיות של הימים האחרונים, זה נשמע כמעט ובלתי אפשרי לשמור על שגרה או כל דבר קרוב לזה. ועדיין, במציאות בה משברים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, אנחנו נאלצים מדי יום לעשות ויתורים ולגלות גמישות, ולצד זאת להמשיך להישיר מבט קדימה ולתכנן יעדים. איך ומאיפה מתחילים? בצעדים קטנים ושקולים, אך משמעותיים. הנה כמה טיפים וצעדים בעזרתם תוכלו להמשיך לפתח את הקריירה שלכם, גם בזמני מלחמה ומשבר. 

בזמן מלחמה

1. להמשיך להגיש מועמדויות

אנחנו יודעים מה חלקכם בוודאי חושבים: מי יקרא את קורות החיים שלי בזמנים כמו אלה? תופתעו לגלות כי ההפך הוא הנכון. יותר מתמיד, חברות רבות זקוקות לכוח אדם ולאנשים טכנולוגיים מוכשרים למגוון פרויקטים חדשניים. אחרי הכול, איזה טוב זה יניב אם לא נדאג לעצמנו מקצועית וכלכלית? מה שבטוח, הפתרון הוא לא להשבית את הכלכלה. אם אתם מחפשים עבודה או להתקדם לתפקיד חדש אנחנו ממליצים לכם להמשיך להגיש קורות חיים. גם אנחנו כאן בשבילכם – לוג-און ממשיכה לגייס למשרות הייטק עבור חברות מובילות.

2. להציב יעדים ולהסתכל אל עבר האופק

בזמן מלחמה ורגעי משבר, ובמיוחד בעת הזו, אנחנו זקוקים יותר מתמיד לשמור על תקווה ואמונה לקראת ימים טובים יותר שיבואו. השגרה עכשיו היא אמנם לא "שגרתית" במיוחד, אבל עבור רבים מאיתנו, שמירה על שגרה מסוימת יכולה גם לשמור עלינו. אחת הדרכים לעשות את זה ועל הדרך גם לפתח את עצמכם מקצועית היא להציב מטרות ויעדים אישיים לעתיד המקצועי שלכם. חשבו עם עצמכם: איפה אני רואה את עצמי בעוד 5 שנים, או אפילו בשנה הקרובה? מה אני רוצה ללמוד ואיזה כישורים אני רוצה לפתח? תבצעו חקר שוק, תבררו את השכר המקובל בכל תחום ותפקיד ותכינו רשימת משימות, לא גדולות מידי, שיקדמו אתכם לעבר השגת היעדים האלה.

3. קורסים ושיעורים מקצועיים אונליין

בזמנים אלו, רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו בחוסר מעש או טרודים במחשבות לא מיטיבות. אם יש לכם זמן פנוי בעקבות המצב, אם אתם מרגישים שאתם חייבים תעסוקה – המשיכו לפתח את עצמכם ולרכוש ידע. בין אם זה דרך ספרים, בין אם דרך וובינרים וקורסים אונליין ובין אם בעזרת תרגול עצמאי. כשמגוון רב של תוכניות ומפגשי העשרה אף עומדים לרשותכם בימים אלו ממש בחינם.

4. לשמור על קשר – נטוורקינג

אין עוררין על כך שבניית רשת מקצועית חזקה תופסת חלק קריטי בפיתוח המקצועי שלכם. אם כי בזמן מלחמה ובעתות משבר, נטוורקינג הופך לתהליך עדין וכירורגי יותר. לכן, המשיכו לשמור על קשר עם מנטורים ועמיתים לתעשייה תוך רגישות והקשבה לאחר. בתקופה כזאת, נטוורקינג יכול לספק תמיכה רגשית, לידים לעבודה ותובנות חשובות לגבי המגמות בתעשייה בזמנים מאתגרים. באפשרותכם להשתתף בכנסים וירטואליים, להצטרף לפורומים מקוונים ולהשתתף בדיונים ברשתות חברתיות הקשורות לתחום שלכם. אם אתם זקוקים להכלה והבנה בזמנים אלה – אל תחששו לתקשר את הצרכים שלכם החוצה. אנחנו בטוחים שאנשים סביבכם יעריכו את הכנות. 

5. לתרום דרך העבודה

לפעמים עשייה זה בדיוק הדבר שאנחנו זקוקים לו כדי לרפא את הנפש. הכול בגבול היכולת האישית של כל אחד ואחת מאיתנו, כמובן. בימים האחרונים במיוחד, ניתן לראות מגמה משמחת וראויה לציון בקרב האזרחים והתושבים בישראל. אנשים רבים נרתמים להשתמש ביכולותיהם ומשאביהם למען האחר – מארגונים ומיזמים גדולים ועד אנשים פרטיים. זה יכול להיות בשיתוף מידע, תרגום ועריכת סרטוני הסברה, בהסברה לקולגות ברחבי העולם, בהתנדבויות, תרומות וכדומה. רבים אף עומלים על פיתוח אפליקציות וטכנולוגיות שמטרתם לסייע בזמן מלחמה, בכל דרך שהיא לביטחון ולאזרחי המדינה.

בזמן מלחמה, לעיתים, הדבר האחרון שנחשוב עליו הוא עבודה. תקופה לא פשוטה זו מעלה איתה סימני שאלה רבים וחוסר ודאות המתבטא בכל תחומי חיינו. ביניהם גם, איך אפשר שלא, חששות לגבי הקריירה ועתידנו המקצועי והכלכלי. לצד רגשות הדאגה, הכעס, הזעזוע, התסכול – רגשות לגיטימיים להם יש להעניק מקום, זה הזמן גם לחמול על עצמנו. זהו משבר לאומי שלא ידענו עוד ולכל אחד מאיתנו יש את דרכו שלו להתמודד עם כך.
לוג-און כאן בשבילכם ולצידכם. חזקים ביחד – ויחד ננצח.

את לוגי הכרתם? המגייס הטכנולוגי שזמין 24/7 עבורכם, בכל מצב, בכל מקום ובכל זמן>>>

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!