בלוג-און

מגייסים ומתגייסים למשק הישראלי – תפקידי ההייטק הכי מבוקשים בשוק בימים אלו

בשבועות האחרונים, נרתמה לצו השעה כמות מאסיבית ומרשימה של מתגייסים לכוחות המילואים והביטחון בחברה הישראלית. באופן בלתי נמנע, נוצר חוסר קריטי בכוח אדם ובתפוקה הכלכלית במשק. בתי עסק רבים מצאו עצמם מושבתים ובמחסור בעובדים, כשיותר מ-80% מחברות ההייטק נפגעו עקב המלחמה. כדי לעזור ולהמשיך להניע את הכלכלה ותעשיית ההייטק הישראלית, ישנה חשיבות גדולה בגיוס עובדים, גם ובמיוחד בתקופה זו. אילו תפקידים חייבים עכשיו בשוק? ואיך מתגייסים דווקא עכשיו לתפקיד חדש?

מתגייסים

1. אבטחת מידע וסייבר

הימים הקשים שעוברים על כולנו מדגישים, יותר מתמיד, את הצורך העולה והגובר באבטחת מידע ונתונים רגישים. כמו גם את הצורך בשדרוג וחיזוק מערכות אבטחה מפני תוקפים פוטנציאליים, ההופכים מתוחכמים מרגע לרגע. במיוחד בזמן מלחמה, נראה כי המרחב הדיגיטלי הופך לחזית נוספת עליה יש להגן מכל משמר. "פישינג" ומתקפות סייבר הופכות לאיום ממשי המכריח אותנו לגלות ערנות ולנקוט באמצעי בטיחות ברשת. הסכנות הללו לא פוסחות גם על חברות וארגונים, שמערכותיהן חשופות להתקפות סייבר ולגורמים עוינים. לכן, מרגע לרגע עולה הביקוש בשוק למתגייסים לתפקידי אבטחת מידע – הן בקרב כוחות הצבא והביטחון והן בקרב חברות פרטיות. ביקוש גבוה שהולך להישאר בשוק הישראלי, ככל הנראה לעוד זמן רב. 

משרות אבטחת מידע וסייבר בשבילך:

2. פיתוח תוכנה

נכון, תפקידי פיתוח תוכנה הם בין תפקידי ההייטק המבוקשים גם בזמני שגרה. מפתחי תוכנה מתגייסים למען מטרות רבות ונעלות שמטרתן לייצר, לייעל ולחדש טכנולוגיות התורמות לתחומים נרחבים בחיינו. חברות רבות זקוקות לכוח אדם המתמחה בפיתוח אפליקציות, מערכות ושירותים טכנולוגיים חדשים למען תפעול ותמיכה בצרכיהן המשתנים. בזמני מלחמה, הצורך הקריטי במפתחי תוכנה גדל אפילו יותר מבדרך כלל. צורך הן מהצד של החברות המגייסות והן מהצד של האוכלוסייה כולה. בעקבות המצב, חברות פיננסיות רבות בתחום ה-Fintech, למשל, זקוקות לאנשי פיתוח עבור אפליקציות המאפשרות ביצוע פעולות פיננסיות מרחוק. גם ארגונים בתחומי הרפואה, הביטחון ושירותים ממשלתיים שונים מתגייסים בימים אלה לייעול וחידוש מוצרי תוכנה המקדמים את המשק הישראלי.

משרות פיתוח בשבילך:

3. QA ואוטומציה

אי אפשר לדבר על החשיבות של המתגייסים לתפקידי פיתוח תוכנה בשוק הישראלי מבלי לדבר על החשיבות של בודקי התוכנה (QA). עבודתם של אנשי QA מהווה חלק בלתי נפרד ממחזור חיי המוצר או התוכנה של חברה והם מבטיחים את תקינות המוצר והמערכת הקיימים. כל מוצר שאנו צורכים דורש בדיקה מקיפה ומעבר דרך סדרת אישורים קפדנית על מנת להבטיח את איכותו. בזמני מלחמה וחירום, הצורך בבודקי תוכנה מיומנים, זריזים ומדויקים הופך לקריטי עוד יותר מבשגרה. ככל שתהליך הפיתוח נעשה בזמן קצר וקצוב יותר, במהירות ובדחיפות גבוהה יותר, כך גם הסיכוי לבאגים ותקלות הופך גבוה יותר. לכן, אין זה מפתיע כי זמנים קריטיים ומורכבים כמו אלה דורשים מחברות רבות בשוק תגבור משמעותי של אנשי QA ומומחי אוטומציה.

משרות QA ואוטומציה בשבילך:

4. System

גם אנשי System רבים, כיוצאי חיל התקשוב והמודיעין, מתגייסים בימים אלה לכוחות הביטחון והמילואים. מצב זה פוגע קשות בשוק האזרחי ומעלה את הביקוש בקרב חברות רבות למקצוענים לתפקידי הייטק בתחום ה-System. החל ממשרות Help-Desk וטכנאיי PC ועד משרות ניהול רשת ומערכות הפעלה. חברות טכנולוגיות רבות מחפשות כעת לאייש אנשים מוכשרים עם מגוון יכולות ושנות ניסיון. אנשי System הם חלק בלתי נפרד מאבטחת הנתונים והמידע בחברות. עליהם לוודא פעילות תקינה של הרשתות, המחשבים של החברה כמו גם לעדכן ולהתקין גרסאות של מוצרי תוכנה. גם הם כמו אנשי אבטחת המידע, נמצאים בקו החזית. כאשר תפקוד ואופן עבודתם משפיע באופן ישיר על חוזקת או חולשת הארגון בעמידה בפני איומי סייבר שונים.

משרות System בשבילך:

עכשיו יותר מתמיד, עלינו להמשיך ולחזק את הכלכלה הישראלית. אחרי הכול, לא בכדי מדינת ישראל נחשבת לאומת ההייטק והסטארט-אפ. מיטב המוחות מסייעים בימים אלה למערך הביטחון ולאזרחים בעזרת כישורים טכנולוגיים מצילי חיים של ממש. אנחנו מעודדים אתכם להמשיך לשלוח קורות חיים – יחד, אנחנו מגייסים ומתגייסים לעולם טוב ומשגשג יותר.

בימים קשים אלו אנחנו ממשיכים לדאוג להעסקה ולתעסוקה שלכם – לכל משרות ההייטק שלנו >>>

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!