בלוג-און

לנהל או לא לנהל? ככה תדעו אם תפקידי ניהול באמת מתאימים לכם

אם כבר יצא לכם לשקול את הצעד הבא בקריירה, ייתכן וניהול עלה לא פעם במחשבותיכם. באותה נשימה, חשוב להזכיר שאתם לא חייבים להיות הבוסים בעבודה כדי להצליח או כדי להרגיש מימוש עצמי. לניהול יתרונות רבים מבחינה מקצועית, וכן יש להגיד גם כלכלית. ועדיין, התפקיד מגיע עם אחריות וציפיות שאין להמעיט בערכן. אם אתם עוד מתלבטים האם תפקיד ניהולי יתאים לכם, הכנו לכם כמה שלבים שיעזרו לכם להחליט ולעשות את הצעד הראשון.

ניהול

1. תשאלו את השאלות הקשות

המחשבה על שינוי מקצועי, ובפרט על התקדמות לתפקיד ניהול, לא מגיעה משום מקום. צעד ראשון וחשוב יהיה בהסתכלות פנימית ומענה על שאלות קשות שדורשות מחשבה מעמיקה. כתיבת יעדי הקריירה שלכם יכולה לעזור לכם לענות על השאלות הללו ולגבש את דרככם המקצועית צעד אחר צעד. התחילו בלשאול את עצמכם מהי הצלחה עבורכם ומדוע אתם מחפשים שינוי מקצועי מלכתחילה. האם אתם מרגישים מסופקים מהתפקיד ומקום העבודה שלכם? האם אתם משועממים בתפקיד הנוכחי ורוצים להתקדם אבל לא יודעים איך? משם, המשיכו בלבדוק אם אתם עם הניסיון והמוכנות האישית והמקצועית לנהל אחרים. קחו בחשבון כי ניהול הוא תפקיד בעל אופי שונה מתפקיד לא ניהולי והוא כרוך בתחומי אחריות נוספים.

2. כישורי מנהיגות

עכשיו כשנפתח לכם קצת יותר התיאבון לתפקיד ניהולי, הגיע הזמן לבדוק האם יש לכם את הכישורים והיכולות הדרושים בניהול. כמנהלים, יהיה עליכם להמשיך ללמוד ולפתח כישורים קיימים וחדשים כאחד. עליכם לגלות יוזמה, להוביל מהלכים ופרויקטים באחריות הצוות שלכם ולחפש אחר דרכים לעדכן ולשפר תהליכי עבודה קיימים. התפקיד ידרוש מכם לתפקד תחת לחץ, לקבל החלטות מושכלות ולתקשר אותן נכון לצוות שלכם. כל זה תוך תמרון בין העבודה עצמה לבין אנשי הצוות תחתיכם.

ניהול

3. אתם רוצים להשפיע ולשנות

כמנהלים, אתם נמצאים בתפקיד מפתח בחברה בה אתם עובדים. תפקיד לו השפעה ישירה על יעדי החברה והתקדמותה בשוק. מעבר לכישורי המנהיגות והיוזמה, עליכם להיות עם המוטיבציה להשפיע ולהשאיר חותם על סביבתכם כחלק מהתפקיד. ניהול טוב לא רק מצריך מכם להיות קשובים לצרכיי החברה, אלא גם לצרכיי האנשים המרכיבים אותה. על כל המורכבות, הדינמיות והאתגרים האישיים, החברתיים והמקצועיים שמביאים איתם. מעבר לקידום מקצועי שלכם, כמנהלים אתם גם פועלים לקדם את העובדים שלכם להגדרה ומימוש של יעדיהם המקצועיים. ומכאן, גם לקידום החברה כולה.

4. תתמיינו למקום עם אופק ניהולי

אחרי שהבנתם שניהול זה בשבילכם, הגיע הזמן להבין אם לתפקידכם במקום העבודה הנוכחי אופק ניהולי. אם התשובה היא לא, הגיע הזמן להתחיל ולברר על מקום בו כן תוכלו להתפתח. הגיעו מוכנים לראיונות העבודה עם דוגמאות למשימות ופרויקטים בהם ביטאתם יכולות מנהיגות וניהול. נצלו את ההזדמנות גם לברר על תהליכים קיימים בארגון אליו מתמיינים והציעו דרכים לייעול ושיפורם. ככה תדגימו את יכולות היוזמה וההובלה שאתם ניחנים בהם ותקרבו את עצמכם צעד נוסף לתפקיד ניהול בארגון.

המעבר למסלול הניהול הוא צעד גדול ומאתגר, אך הוא גם יכול להיות מאוד מתגמל, אישית ומקצועית. זכרו שלא כולם נועדו להיות מנהלים, וזה בסדר גמור. על ידי הערכה כנה של הכישורים, החוזקות וההעדפות שלכם, תוכלו להגיע לתובנה האם תפקיד ניהולי תואם את שאיפותיכם המקצועיות. שיהיה בהצלחה!

הגיע הזמן להתקדם בקריירה – איתנו! כנסו לעמוד המשרות ושלחו לנו קורות חיים>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!