בלוג-און

שביזות יום א' – כך תדעו שהגיע הזמן למצוא עבודה חדשה בהייטק

בזמן האחרון אתם מרגישים לחוצים ועצבניים, ימי ראשון נהיו קשים וכרוכים במסע של שכנועים עצמיים. יתרת ימי החופשה שלכם מתסכלת אתכם ואתם מוצאים את עצמכם מפנטזים על כמה ימים בבית מלון שיעזרו לכם לשכוח מכל המשימות, הפרזנטציות והדד-ליינים. מזדהים? יכול להיות שזו תקופה שתעבור אבל גם יכול להיות שהגיע הזמן למצוא עבודה חדשה. אז איך תהיו בטוחים? הנה כמה סימנים שיעזרו לכם להבין האם כדאי להתחיל לחפש עבודה חדשה בהייטק.

1. משעמם לכם

אם אתם מוצאים את עצמכם משוטטים בפייסבוק, לינקדאין או אינסטגרם במהלך יום העבודה או שאתם מרגישים שאתם פשוט בוהים בשורות קוד ושכבר אין לכם סבלנות לחכות לשעה לגיטימית בשביל ללכת הביתה, כנראה שאתם לא מאותגרים מספיק בתפקיד שלכם. אם אתם מרגישים שאתם לא מנצלים באופן מיטבי את הכישורים שלכם בתפקיד הנוכחי זה בהחלט עשוי להעיד על כך שהגיע הזמן להתקדם למשרה שתפיקו ממנה יותר. 

2. אתם כבר לא פרודוקטיביים כמו פעם

האם אתם גאים בתוצרים שאתם מפיקים במסגרת תפקידכם? האם אתם עומדים בדד-ליינים שהציבו לכם? גם אם אתם לא ננזפים על תפקודכם, האם אתם מרגישים שהייתם יכולים לעשות עבודה טובה יותר אם רק הייתם חוזרים לימים בהם כל עלייה לפרודקשן הייתה מרגשת אתכם? כך או כך, חוסר בפרודוקטיביות מעיד לעיתים על חוסר שביעות רצון מהתפקיד עצמו. שאלו את עצמכם מה הסיבה לכך והאם ניתן לתקן אותה או שהגיע הזמן להמשיך הלאה.  

3. החיים האישיים שלכם נפגעים

קשיים בעבודה עשויים להקרין גם על החיים האישיים. אם אתם חוזרים הביתה עייפים, עצבניים ועם ראש טרוד מבאגים שנשארו פתוחים בסוף יום העבודה – טבעי שהמשפחה והחברים ירגישו בכך. בין אם אלו השעות הארוכות מול המחשב שמכבידות עליכם או הלחץ שאתם מביאים איתכם הביתה מהעבודה – אם העבודה משפיעה לכם על החיים האישיים לרעה אולי הגיע הזמן לשקול לחפש עבודה חדשה.

4. היחסים עם הבוס / הקולגות מדרדרים

סיבה נפוצה מאוד לעזיבת מקום עבודה היא יחסים בין אישיים עם הבוס או עם חברי הצוות. אם האווירה במשרדים היא לא חיובית ותומכת, קשה מאוד לשמור על רמה מקצועית ומוטיבציה גבוהה לתפקיד. כמובן שעדיף לפתוח את הנושא מול המנהל/ת שלכם לפני שאתם מחליטים לעזוב, אך לעיתים כימיה לא טובה גם עשויה להעיד על כך שאתם פשוט לא במקום הנכון.

5. אין אפשרויות קידום

אם אתם עובדים בחברה כבר די הרבה זמן ומרגישים שאתם לא מוערכים מספיק, בין אם זה בא לידי ביטוי בשכר לא מתגמל או בכך שאין אופק מקצועי – כדאי לכם לנהל שיחה עם המנהל/ת שלכם ולהציף את התחושות הללו. במידה ואתם רואים שהדברים לא עומדים להשתנות בעתיד הקרוב, שקלו להתחיל לחפש עבודה חדשה וודאו שיהיו בה אפשרויות קידום ושכר מתגמל.

6. יש קיצוצים

אם אתם רואים שסביבכם מתחילים לפטר עובדים טובים או שהחברה עוברת תהליכים של מיזוגים וקיצוצים, כדאי שתתחילו לרענן את קורות החיים שלכם. שינויים ארגוניים וקיצוצים לאו דווקא אומרים שתפוטרו אבל בתקופות כאלו כדאי להיות ערניים ולהתחיל לחפש עבודה חדשה, גם אם זה רק ליתר ביטחון.

7. אין לכם יותר תשוקה לעבודה

אם התפקיד לא מעורר בכם התרגשות ואף פרויקט שאתם לוקחים בו חלק לא מעניין אתכם מספיק, נסו לחשוב לאן נעלמה התשוקה שהייתה לכם בהתחלה. לעיתים התרעננות קלה עוזרת לנו לקבל פרספקטיבה חדשה על השגרה שלנו, בקשו מהמנהל/ת שלכם לקחת חלק בפרויקט חדש שעשוי לאתגר אתכם או לחילופין צאו לחופשה קצרה ונסו להתבונן על המשימות שלכם בעיניים רעננות יותר. אם גם לאחר מכן התפקיד עדיין לא מרגש או מעניין אתכם, סימן שהגיע הזמן לשנות מקום.

לפני שאתם ממהרים לשכתב את קורות החיים ולהגיש מכתב התפטרות, נסו לדבר עם המנהל/ת שלכם על התחושות שאתם חווים, יכול להיות שיהיה מי שיקשיב, יבין לליבכם וינסה לשנות את המצב כך שתהיו מרוצים יותר בעבודה. אם בכל זאת רוב הסימנים מראים על כך שכדאי לכם להתחיל לחפש עבודה חדשה, אנחנו כאן כדי למצוא עבורכם את משרת ההייטק הבאה שלכם! 

צריכים עזרה למצוא את התפקיד הבא שלכם בהייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות להציע לכם! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!