בלוג-און

הייטקיסטים, אלו סוגי המוזיקה שיהפכו את יום העבודה שלכם לכיפי ופרודוקטיבי יותר!

מוזיקה היא אלמנט מהותי בחיינו, היא ממלאת את רוב שעות היממה שלנו גם מבלי שנשים לכך לב. מוזיקה יכולה להרגיע, לרגש, לעודד ולפעמים אפילו לשנות לחלוטין את מצב הרוח שלנו. בעולם ההייטק בו רוב התפקידים דורשים רמת ריכוז גבוהה במשך שעות רבות מול מסך המחשב, מוזיקה יכולה להוות גם דרך מילוט מהסחות הדעת שסביבנו ולעזור לנו להיות עובדים פרודוקטיביים יותר. אז במיוחד לכבוד יום המוזיקה הבינלאומי, גלו אילו סוגי מוזיקה יעזרו לכם להתרכז ויהפכו את העבודה שלכם לכיפית ויעילה יותר!

לפני הכל, האם מוזיקה בכלל מגבירה את הפרודוקטיביות?

מחקרים מראים כי אלו המאזינים למוזיקה בזמן העבודה צפויים להשלים את משימותיהם במהירות רבה יותר ואף לחשוב על רעיונות יצירתיים וטובים יותר מאלה שלא מאזינים למוזיקה. עם זאת, ישנם כמה סוגי מוזיקה שעשויים להאט את קצב העבודה ולפגוע ברמות הריכוז. כך למשל, מוזיקה בעלת ליריקה מורכבת (כמו רוב שירי הפופ וההיפ-הופ הפופולאריים) תמשוך את תשומת ליבנו ותפריע לתהליכים של הבנת הנקרא ועיבוד מידע הנדרשים מאיתנו במהלך העבודה. אז למה כן כדאי להאזין?

1. מוזיקה קלאסית 

נכון, מוזיקה קלאסית זה לא הדבר הראשון שאנחנו רוצים לשמוע כשאנחנו קמים בבוקר או כשהעיניים שלנו עמוק בתוך ה-Visual Studio. אבל דווקא מלחינים כמו באך, מוצרט וויואלדי עוזרים לראש שלנו לעבוד מהר יותר וטוב יותר. במחקרים שונים מוזיקת בארוק נמצאה כמעלה את רמות הפרודוקטיביות, הריכוז ומצב הרוח בצורה המשמעותית ביותר. המלצה חמה – נסו את ארבע העונות של ויואלדי בזמן שאתם עסוקים במשימות רפטטיביות כמו הרצת בדיקות 😉

2. מוזיקת רקע 

מוזיקה סביבתית או מוזיקת רקע יכולה לעזור מאוד בהרגעת לחצים הנובעים מהעבודה. מוזיקת רקע היא מוזיקה המאפשרת לנו להקשיב לה ברמה המתאימה לסיטואציה בה אנו נמצאים מבלי לכפות עלינו להקדיש לה תשומת לב רבה מדי. בצורה זו, מוזיקת רקע יוצרת תחושות נעימות ומרגיעות אך בו בזמן מאפשרת לנו להתעלם ממנה לחלוטין במידת הצורך. ההמלצה שלנו – Lofi Hip Hop תתאים בדיוק למצבים בהם אתם ממש צריכים להתרכז בעבודה אבל גם רוצים להיות רגועים.

3. מוזיקה מהטבע 

להמלצה הזו אולי לא כולם יתחברו, אבל האזנה לצלילי טבע משפרת את התפקוד הקוגניטיבי ואת רמות הריכוז בצורה מדהימה! צלילים כמו גשם, עלים מתנופפים ברוח או מים זורמים משפיעים על המוח שלנו לטובה וגורמים לתחושות שלווה ונינוחות המאפשרות לנו להיות פרודוקטיביים ויצירתיים יותר. יש לכם דד-ליין לחוץ ואתם חייבים לסיים לעבוד על הפרזנטציה? נסו להקשיב לצלילי טבע לצד העבודה כדי להרגיע מעט את הלחץ.

4. פסי קול מסרטים וסדרות טלוויזיה 

פסי קול של סרטים ושל סדרות טלוויזיה הם לרוב אפיים במיוחד. מוזיקה אפית יכולה לגרום לנו לתחושות של מוטיבציה ושל נחישות. אם אתם מרגישים עייפים אחרי יום שלם מול המסך או חסרי השראה לקראת הפרויקט הגדול הבא – נסו להאזין למוזיקה מסרטים או משחקי מחשב שתרים את מצב הרוח שלכם ותיתן לכם בוסט של מוטיבציה.

5. שירים קצביים ואנרגטיים 

מחקרים מראים כי ספורטאים המאזינים לסוג הנכון של מוזיקה מרגישים יותר חזקים ובשליטה. שירים כמו We Will Rock You של Queen העצימו את תחושת המסוגלות של הספורטאים. אז נכון, אנחנו רוב היום יושבים מול מסך, אבל עדיין – לפעמים צריך זריקת אנרגיה ותחושת מסוגלות עצמית עם איזה שיר ישן ואהוב שיגרום לנו לחייך קצת מול המחשב.

סוגים שונים של מוזיקה יכולים לעזור באופן משמעותי לקצב העבודה שלכם, לפרודוקטיביות וכמובן שגם למצח הרוח. התנסו ותראו מה הכי עובד בשבילכם, מוזיקה נעימה שמרגיעה את הלחצים ועוזרת להתמקד או קצב אנרגטי שישמור על מוטיבציה גבוהה. כמובן שלפעמים, השקט הוא הפתרון 😁

רוצים למצוא את המשרה הבאה שלכם בעולם ההייטק? לנו יש מגוון משרות טכנולוגיות בשבילכם >>> 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!