בלוג-און

מפסיקים לשבור שיניים – טיפים יעילים לשיפור האנגלית

בין כל שפות התכנות והסלנג הטכנולוגי, השפה הרשמית של ההייטק היא אנגלית. אם זה בפגישות בין לאומיות, תוכנות עבודה שונות או התרכזות בשוק הגלובלי, השליטה באנגלית היא בסדר חשיבות עליון כעובדי הייטק. אך לא לכולם השפה השולטת בעולם באה בקלות. אז איך ניתן לשפר את האנגלית במהירות? התשובה היא בהתמדה. לכן הכנו לכם רשימה של עצות והמלצות לשיפור האנגלית בדרכים שונות שתוכלו לשלב ביום-יום.

ביי לחלונות, שלום ל-Windows

כישראלים דוברי עברית אנחנו באופן טבעי נבחר לפתוח את מערכות ההפעלה החדשות שלנו בשפתנו. אך על אף ההיגיון הבריא אנו מציעים לכם לשנות זאת לשפה האנגלית, מהמחשב ועד לסמארטפון. נכון, לא יהיה קל להתרגל למיקום ולנווט בין התפריטים שהורגלנו אליהם, אבל זאת שיטה מצוינת להיחשף באמצעות שימוש יום יומי לשפה האנגלית בפרט ולמערכות ממוחשבות בשפה האנגלית בכלל. רוצים לעלות שלב נוסף? נסו להחליף אפליקציות שבשימוש תכוף אצלכם לשפה האנגלית. אם תצליחו לנווט את רכבכם בעזרת קריינית Waze דוברת אנגלית, תדעו שהתקדמתם!

תחביבים בין לאומיים

אם נהנים זה לא מרגיש כמו שיעורי בית! נסו לשלב את האנגלית בתחביבים האהובים עליכם. סרטים וטלוויזיה הם מקום מצוין להתחיל, אפשר לצפות בסרט אהוב שכבר ראיתם ב-Netflix ולהחליף את הכתוביות לאנגלית. המוח שלכם יחבר בין השפה שהוא שומע לקריאת הכתוביות ויחבר בין שניהם לפעולות של הדמויות בעלילה. אוהבים ספורט? נסו לצפות בשידורי משחקים עם שדרנים דוברי אנגלית או שתתחילו לעקוב ולקרוא את חדשות הספורט באנגלית. אם אתם גיימרים בטוח כבר נתקלתם בתפריטים באנגלית, אך אתם יכולים לנסות משחק המבוסס יותר על טקסט כמו משחק אסטרטגיה או משחק סיפורי. אוהבים לשמוע מוזיקה? פעם הבאה שאתם שומעים את השיר האהוב עליכם באנגלית, עקבו אחרי המילים ונסו להבין "למה התכוון המשורר?".

מורה פרטי בכיס

כיום קיימת אפליקציה לכל דבר, אז כמובן שגם בתחום לימודי השפה ישנן אפליקציות יעילות ללימוד אנגלית ובחינם! Duolingo היא אפליקציה שתלמד אתכם כל שפה שתבחרו והופכת את התרגול למשחק. עליכם לעלות שלבים בדרגות קושי כדי לקבל נקודות ולהתקדם בסולם הלמידה. האפליקציה מעודדת כניסות יום-יומיות לתרגולים קצרים שמשתלבים נהדר בכיס. EWA היא אפליקציה מגוונת המאפשרת ללמוד ולתרגל אנגלית בצמוד לצפייה בקטעי וידאו מסרטים וסדרות וקריאה מודרכת של סיפורים קצרים. דרך קלה ונהדרת לשלב בין התחביבים שלכם לתרגול האנגלית. לאלו מבנינו שקצת יותר מתקדמים ומחפשים לשפר בעיקר את הדקדוק באנגלית, האפליקציה Johnny Grammar's Word Challenge בנויה מחידונים קצרים בהם תצטרכו להשלים משפטים עם מילה חסרה וכך לשפר את השימוש שלכם בדקדוק.

סטודנט חופשי

לפעמים בתהליך הלמידה יש צורך במסגרת, כגון קורס עם תוכנית לימודים מסודרת ומוכחת. אך הבעיה היא שקשה למצוא את הזמן השבועי כדי להגיע לכיתה הקרובה לביתכם ולכן הקורסים המקוונים ללימודי אנגלית הם אופציה נהדרת אם רוצים להתחייב לרמה אקדמית, בלי לוותר על יותר מדי מזמנכם היקר. ישנם מגוון של קורסים מקוונים, LingoLearn ו-Berlitz מציעים שיעורים פרטיים וקבוצתיים אונליין לשיפור האנגלית. כמו כן גם פלטפורמות הלמידה העצמאית הפופולאריות Udemy ו-Coursera, המציעות קורסי לימוד ושיפור של אנגלית מכוונת לעסקים.

קשרי חוץ בסלון

אומרים שהתרגול הכי טוב לשפה הוא פשוט לדבר. זה הזמן המושלם להרים טלפון לדוד מאמריקה או סתם להתחבר עם השכנה שעלתה מאנגליה. נסו להביא את עצמכם לכמה שיותר אינטראקציות ורבאליות באנגלית ביום-יום. יש לכם חבר שטוב באנגלית? פעם הבאה שאתם נפגשים, התחילו את שיחת החולין באנגלית והתקדמו בהדרגה לשיח עמוק יותר בעברית. לא מצאתם פרטנר שיחה? גם פה נמצא פתרון בגזרת האפליקציות, HelloTalk מאפשרת להתחבר עם דוברי אנגלית בעולם ולנהל איתם שיחות לצורך למידה, דרך מצוינת להתאמן ואולי אף להכיר חבר חדש על הדרך!

By the Book

זוכרים ספרים? המדיום העתיק הוא עדיין אחד מהדרכים המהנות והיעילות ביותר ללימוד שפה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למצוא את הספר הנכון, ברמה הנכונה ותוכלו להישאב פנימה לסיפור שלו בלי להרגיש מאמץ. באמצעות אפליקציות כמו Kindle של Amazon הנגישות לספרים קלה יותר מתמיד. אם הקריאה עוד קשה לכם ואתם חזקים יותר בהקשבה, אפליקציות כמו Audible מאפשרות לכם להקשיב לספרים בזמן שאתם נוסעים באוטובוס או מסדרים את הבית.

בעולם שנהיה גלובלי יותר מיום ליום ותחום ההייטק פורח בישראל בזכות הקשרים שלו כלפי חוץ, אין ספק שאנגלית טובה היא מצרך הכרחי אצל כל עובד השואף להשתלב בתחום. הטיפים שריכזנו עבורכם מאפשרים ללמוד, לתרגל ולשלב את האנגלית בחיי היום יום ללא שום הפרעה לאורך החיים ולזמנכם הפנוי, אז למה אתם מחכים?

התרגול הטוב ביותר ללימודי אנגלית הוא בניסיון פרקטי, ולכן זהו בדיוק הזמן למצוא את המשרה הבאה שלכם בהייטק! >>>

אפשר לעזור?