בלוג-און

חוזרים לשגרה – המדריך המלא לחזרה מחופשה!

כמה כיף שעוד מעט החגים כאן! בין אם אתם מתכננים טיסה לחו"ל או טיול בארץ, חושבים על לבלות עוד זמן עם הילדים, או בכלל מתכננים לרבוץ מול הטלוויזיה ולהשלים פערים בסדרות האהבות עליכם, אין ספק שרצף החופשות הזה מגיע בדיוק בזמן ויעשה לנו המון טוב. אבל כאשר מועדי תשרי יבואו ויחלפו, נמצא את עצמנו מול השאלה הקריטית שחוזרת אחרי כל חופשה – איך חוזרים לשגרת העבודה? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את המדריך המלא לחזרה מחופשה!

מכוונים את השעון מחדש

בעיה נפוצה בחזרה לעבודה אחרי חופשה היא להסדיר את שעות השינה שלנו. כמובן שלמטיילים בחו"ל, במיוחד אם מטיילים במדינה עם פער שעות משמעותי, יש משימה לא פשוטה של לאזן מחדש את השעון הביולוגי. אך גם נופשים הנשארים בבית יכולים למצוא את עצמם מאבדים את רצף השינה הקבוע שלהם. הפתרון פשוט – קחו כמה ימים לפני החזרה לעבודה עבור התאפסות, אם זה מחו"ל או אם זה בבית. החזירו את השעון המעורר שלכם באותם ימים לשעה הקבועה שלו וכך תוכלו להסדיר את שעות השינה שלכם בדיוק בזמן לפני החזרה לעבודה. (טיפ מעולה גם עבור ילדים שחוזרים מהחופשה לבית הספר!)

לצפות את העבודה

שלא תבינו אותנו לא נכון, אנחנו ממש לא מאמינים בעבודה בזמן חופשה. אך עם זאת המפגש עם כל המשימות שמחכות לכם ישר כשאתם חוזרים למשרד יכולה להיות חוויה לא נעימה. לשם כך קחו לכם חצי שעה – שעה במהלך החופשה בה אתם מסדרים את לוח הזמנים שלכם, הכינו את עצמכם לעבודה שהצטברה ולמשימות הפתוחות שיפגשו אתכם בבוקר של החזרה מהחופשה. כך תתחילו (רק בראש!) לחשוב איך אתם ניגשים אליהן, כך שתרגישו יותר מוכנים ושלווים כאשר תחזרו לשגרת העבודה שמחכה לכם.

 להבין שלא תספיקו הכל

גם אם התכוננתם על פי הטיפ הקודם, עומס העבודה עלול להיות לא פשוט. קחו אתכם את השלווה וקור רוח של החופשה והשלימו עם העובדה שכנראה לא תספיקו הכל. מאוד הגיוני שעובדים אחרי חופשה, צריכים מעין זמן הטענה כדי לחזור לתפוקת העבודה השגרתית שלהם – על כן אין סיבה להילחם בזה. תחזרו חדורי מרץ ומתוך השלמה עם המציאות כדי שלא תמצאו את עצמכם בחרדות מהחזרה לשגרה.

מזכרת קטנה מהחופשה

המעבר בין חיי החופש לשגרת העבודה יכול להיות מטלטל. אז למה שלא תיקחו לכם משהו מהחופשה ותיישמו אותו בשגרה שלכם? זה יכול להיות מאכל חדש שאכלתם בחו"ל ועכשיו יכנס לתפריט הקבוע שלכם, תחום התעניינות חדש שיעסיק אותכם ברגעי הפנאי או אפילו סתם להנות מכוס יין בסוף כל ערב כאילו אתם בטוסקנה.

וזהו המדריך המלא לחזרה מחופשה! זכרו ששגרה עלולה להתערער, אך היא תמיד חוזרת ותוך זמן קצר תמצאו את עצמכם שוב על דרך המלך. כמובן אל תשכחו להנות מהחופשה שלכם!  

מחפשים עבודה חדשה לחזור אליה מהחופשה? מוכנים להכתיב את השגרה החדשה שלכם במשרת הייטק? יש לנו המון המון משרות שוות בדיוק בשבילכם!

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!