בלוג-און

הסבה מקצועית של אנשי ביטוח לתחום בדיקות התוכנה

תחום בדיקות התוכנה נחשב לאחד מהמקצועות היותר קלים יחסית ללמידה, ולכן רף הכניסה אליו הוא יחסית נמוך. בשוק קיימים לא מעט קורסים אשר מכשירים אנשים מכלל גווני הקשת המקצועיים ומאפשרים להם למצוא משרות הייטק בתחום בדיקות התוכנה. תפקידם של אנשי בדיקות התוכנה הוא לוודא כי התוכנה עובדת כראוי, וכי אפשר בסופו של דבר לשחרר אותה לשוק עם כמה שפחות תקלות ובאגים, שלא נאמר "אפס תקלות". למי שחפץ בקורסי ההסבה לתחום הבדיקות לא נדרש ניסיון קודם, אך ישנו יתרון בעל ערך רב במציאת עבודה בהייטק בתחום לעובדים שמגיעים מעיסוק והתמחויות במערכות ועולמות תוכן ספציפיים כמו ביטוח, בנקאות וכיו"ב.

מה לומדים במהלך קורס ההסבה וכיצד זה מסייע בחיפוש עבודה בתחום בדיקות התוכנה?

במהלך קורס ההסבה לבדיקות תוכנה, לומדים בדרך כלל מבואות לפיתוח תוכנה, מתודולוגיות של הבדיקות השונות, כיצד מבצעים אותן בפועל ומתעדים אותן, כך שהמתכנתים יוכלו לתקנן ולהוציא תחת ידיהם מוצר טוב יותר. בחלק מהקורסים מכינים את הסטודנטים גם למבחן הסמכה עולמי של בדיקות תוכנה בשם ISTQB, המקנה יתרון כאשר נבחנים בפועל כחלק מהמיונים לתפקיד האמתי בשטח.

מדוע דווקא הסבה של אנשי ביטוח לתחום בדיקות התוכנה?

עולם הביטוח עובר טלטלה בשנים האחרונות, והרגולציה בתחום כמו גם בתחומים אחרים משיקים רק הולכת ומתגברת. חברות הביטוח מפתחות מערכות ללא הרף, וכן פועלות להתאים ולשדרג מערכות קיימות למציאות הנוכחית המוכתבת, מה שמצריך הן את הכישורים הטכניים המפותחים אבל יותר את הידע וההיכרות עם  עולם הביטוח על המערכות המורכבות שבו. מסיבה זו, לעתים קרובות ישנה דרישה לאנשי ביטוח מוכשרים המבקשים לחצות את הקווים ולעבור למחלקות ה- IT הטכניות. המהלך מגלם לעובדים אלו גיוון תעסוקתי עשיר, בעולם הדינמי של משרות הייטק, ובעיקר פוטנציאל לשכר גבוה באופן משמעותי מהמקובל בקרב מקצועות הביטוח.

הכרות עם המערכות, הנהלים והפקודות בעולם הביטוח המורכב הופכים את עניין ההסבה לתחום בדיקות התוכנה לפשוט ומהיר יחסית. המתקדמים מבין אלו שיעשו את ההסבה, ימשיכו הלאה למקצועות ה- IT השונים ויתפתחו הן מבחינה מקצועית והן מבחינת השכר, תוך שהם שומרים לעצמם את היתרון המובהק של היותם אנשי ביטוח בכל רמ"ח אבריהם, בהתאם למקובל בשוק.

למבקשים לבחון אפשריות הסבה מעין אלו, אנו מזמינים אתכם לשלוח לנו קורות חיים באופן כללי ובאופן ספיציפי, בהנחה שתזהו את המשרה שמתאימה לכם במשרות הדרושים של אתר החברה.

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!