בלוג-און

החלטה גורלית – איך תדעו שזה הזמן לעזוב את העבודה?

מקום עבודה הוא הרבה יותר מרק מקור הכנסה. משרה מתאימה יכולה להוות בית להתפתחות מקצועית ואף להגשמה עצמית. אבל מה אם מקום העבודה לא מתאים לכם? יש מגוון סיבות שתחושות כאלה יכולים לצוף, וזה לגמרי טבעי! בכתבה זו, נצלול לכל הסיבות, המקור לטענות ומה אפשר לעשות כשרוצים לעשות את הצעד (הלא פשוט) של לעזוב את העבודה. זה לא סוף העולם!

צ'ק ליסט לעזיבה

עלתה בכם התחושה שאתם רוצים לעזוב אבל השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול זה למה אני רוצה לעזוב? הנה כמה סיבות אפשריות:

  • לא מרוצים מהשכר
  • אין לכם לאן להתקדם
  • אתם לא מסתדרים עם הקולגות שלכם בעבודה
  • אתם מרגישים שאתם לא משתפרים בתחומכם
  • מרגישים שזה זמן לשינוי

אם אתם מתחברים לאחת מהסיבות האלו, כנראה שיש בכם רצון קיים לעזוב.
אנחנו מזמינים אתכם גם לנסות את השאלון המיועד שלנו לבחינת "האם אתם מרוצים מהעבודה שלכם?".

לא כל כך מהר

חשבתם, התלבטתם, התייעצתם, ואתם חושבים שזה מה שאתם רוצים? יופי, זהו השלב הראשון, אבל אנחנו ממליצים לעבור בעוד כמה תחנות לפני שלוקחים את הצעד. תחילה, אנחנו מפצירים בכם לשתף מול מנהלכם בעבודה את הסיבות שלכם לעזיבה. תתפלאו לגלות שמנהלים יהיו מוכנים להתגמש ולשנות הרבה בשביל שתישארו בחברה, בטח אם אתם עובדים מוצלחים ומוערכים בעבודתכם. בחברת לוג-און לדוגמה: קיימות מנהלות העובדים, שתפקידן לתת מענה לכל בעיה שצפה בזמן עבודתכם. במקרה של חוסר רצון ממקום עבודתכם, הן יכולות להעביר אתכם בצורה חלקה ואפקטיבית למשרה אחרת תחת לוג-און. משנה מקום משנה מזל!

כשדלת אחת נסגרת, אחרת נפתחת

זה יכול להיות מאיים מאוד לעזוב עבודה בלי לדעת לאיפה אתם הולכים. טבעי ולגיטימי שלפני החלטתכם לעזוב את מקום העבודה תחפשו את המשרה הבאה שתהווה בשבילכם בית חדש וטוב יותר. חברות מיקור חוץ מחפשות עובדים למגוון רחב של תפקידים ובכמה הקלקות אתם כבר שולחים קורות חיים. נצלו את ההבנה החדשה שלכם במה לא הסתדר במשרה הנוכחית כדי להבין מה אתם מחפשים. זכרו תמיד שהמשרה הבאה שלכם צריכה להיות שיפור על המשרה הקודמות ולא שיחזור זהה לה.

No hard Feelings

הגעתם למעמד העזיבה, מה עושים? חשוב שתודיעו תחילה למנהל האישי שלכם. החוק מחייב שתודיעו בכתב על התפטרותכם, לרוב בפורמט מכתב התפטרות. אין מה להשקיע רבות במכתב זה, כתבו בקצרה על סיבת העזיבה שלכם, במילים יפות ומכבדות. חשוב לא לשרוף גשרים, גם אם סיום עבודתכם מגיע בתחושה רעה שלכם, נסו לשמור כמה שאפשר על כבוד הדדי ושפה נאותה, אתם לא יכולים לדעת אף פעם מתי ואיפה תיפגשו שוב עם הקולגות והמנהלים שלכם. חשוב שיזכרו אתכם הכי לטובה!

וזהו, אתם מוכנים לעזוב, או לפחות לבחון מחדש את תנאי העבודה שלכם. זכרו שאין שום סיבה שתסבלו ולא תהיו מרוצים ממקום העבודה שלכם, ושתמיד יש אופציות לשיפור, גם באמצעות עזיבה דרך משרה חדשה.

ואם במשרה חדשה אתם חושקים, לנו יש המון משרות הייטק חדשות שמתעדכנות מדי יום שמחכות לכם אצלנו באתר! >>>

 

 

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!