בלוג-און

ההבדל בין עבודה בארגון אנטרפרייז לבין עבודה בהייטק

אחד הפרמטרים השכיחים והמשפיעים ביותר על בחירת מקום עבודה בשנים האחרונות, הנו היכולת של העובדים לאזן בין חיי המשפחה לבין עבודה ופיתוח קריירה. הדילמה המקצועית העקבית של העובדים, כמו גם התפתחותם במקביל במסגרת חיי המשפחה, מעמתים אותם עם מצבי חיים משתנים שבכל אחד מהם עליהם לעשות את הבחירות הנכונות והמתאימות לאותו זמן. בהיבט זה, משרות בתחום התוכנה בארגונים שונים מאפשרות לעובדים לצבור ניסיון תעסוקתי מגזרי רלוונטי וליהנות בכל נקודת זמן ממה שיש למגזר הספציפי להציע. אם כך – עבודה בהייטק או באנטרפרייז? מה ההבדל ביניהם? ובכלל, מה עדיף?

מחפשים משרה חדשה בהייטק? שלחו לנו קורות חיים >>>

אופי העבודה בחברת הייטק

עבודה בהייטק מאפשרת קבלת שכר נאה ותנאים נלווים מצוינים, ובמרבית המקרים תיטיב עם הפועלים בה, גם בתחילת הדרך. חוזי ההעסקה מאפשרים לשפר את התנאים בפעימות יחסית קבועות, אך תלויות בביצועים ובאיכות. מרבית החברות הפועלות בתחום תאפשרנה מסלול קידום מהיר, בהתאם לכישוריו הטכנולוגים, המקצועיים והבין-אישיים של העובד. אבל, ויש אבל גדול – להטבות הללו יש מחיר…
מדובר בעבודה אינטנסיבית, דינמית, לעתים מסביב לשעון וגם מסביב לעולם. עבודה בהייטק מלווה באינטנסיביות השמורה רק לחברות הנמצאות בתחילת דרכן, וממשיכות לדחוף את עצמן כל הדרך למעלה, נטולת כל ניסיון לפתח סוג של יציבות תעסוקתית. ובקיצור – לא לבעלי הלב החלש.

אופי העבודה בארגון אנטרפרייז

ארגון אנטרפרייז (Enterprise Resource Planning), הוא ארגון אשר מנוהל באמצעות מערכת ממוחשבת המשלבת את כל מערכות הארגון. המטרה העיקרית של ארגוני אנטרפרייז היא לענות על הצרכים של כל מחלקות הארגון: החל מהרכש וכלה ב-HR, במהירות על. איסוף וזרימת המידע מאפשרים תכנון וביצוע של כלל הפעולות הדרושות לתפעול השוטף של הארגון, מה שמצריך התמחויות מסוג אחר במספר נרחב של תחומים. השתלבות בארגון אנטרפרייז תחצין יתרונות אחרים לגמרי מאלו השמורים לעבודה בהייטק, ותבטיח באופן יחסי אופק תעסוקתי הולם, סביבת עבודה בוגרת, שילוב של טכנולוגיות ומערכות ישנות ומתקדמות בעת ובעונה אחת, שעות עבודה שפויות על פי רוב, מינימום סיכונים, ועדין בשכר הולם בצדן.

אם כך, מה עדיף – עבודה בארגון אנטרפרייז או עבודה בהייטק?

אז מה באמת עדיף? עבודה בארגון אנטרפרייז או עבודה בהייטק? על שאלה זו נראה שרק אתם תוכלו לענות, שכן מדובר בהחלטה אינדיבידואלית אשר צריכה להתקבל לאחר ששקלתם וחקרתם את הנושא במערכת רחבה יותר של שיקולים, כגון: מצב חיים, גיל, שוק, וניסיון תעסוקתי אחרון.
לא משנה במה תבחרו, זכרו לעשות את שיעורי הבית טרם ההחלטה.

לוג-און מציעה מגוון משרות הן בארגוני האנטרפרייז והן בחברות הייטק ובארגונים ממשלתיים, ביטחוניים ועוד, המתחדשות מדי יום. היכנסו למאגר המשרות שלנו ואולי תמצאו שם את התפקיד הגדול הבא שלכם!

 

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!