בלוג-און

אישה פורצת דרך – תכירו את יעל ברומי, המנהלת ששינתה את כללי הגיוס

כמיטב המסורת, יום האישה הבינלאומי (8.3) הוא הזדמנות אחת מיני רבות להוקיר ולשבח נשים מעוררות השראה בחיינו. השנה, אנו שמחים להאיר זרקור על אישה שבלעדיה מערך הגיוס בלוג-און לא היה נראה אותו הדבר. תכירו את יעל ברומי, מנהלת הגיוס של לוג-און תוכנה, שמעבר לתרומתה הניכרת ופורצת הדרך לארגון, מהווה מודל השראה לכל אחת השואפת להשפיע ולעלות בסולם המקצועי.

אישה
יעל ברומי (36). מנהלת מחלקת הגיוס הטכנולוגי בלוג-און. גרה בזיכרון יעקב, נשואה +3

 

💡ספרי על המסע המקצועי שלך – איך הגעת לעולם הגיוס? ואיך הגעת דווקא לחברת לוג-און?

שירתי בצבא כ-6 שנים בתפקיד של קצינת תקשוב, כשבמהלכן עברתי מספר תפקידים בקבע. לאחר סיום השירות הצבאי טיילתי במרכז אמריקה וכשחזרתי התחלתי לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול באוניברסיטת בן גוריון. בצבא וגם כסטודנטית לא היה לי ניסיון בעולם משאבי האנוש אבל זה תחום שתמיד קרץ לי. בסמסטר האחרון שלי ראיתי פרסום שדרושים מגייסים טכנולוגיים בלוג-און, הגעתי לראיון, התפקיד נשמע לי סופר מעניין, מאז עברו 9 שנים והשאר היסטוריה.

💡מהי הדרך שעשית בלוג-און כדי להגיע לתפקיד ניהולי?

התחלתי בלוג-און כמגייסת טכנולוגית במשרת סטודנט. מהר מאוד קודמתי לתפקיד של ראש צוות ולאחר מכן הקמתי וניהלתי את צוות המרקטינג. במהלך עבודתי בלוג און למדתי לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש באוניברסיטת חיפה, הפכתי לאמא לשלושה ילדים מקסימים, והמשכתי לפתח את הקריירה שלי בתפקידים ניהוליים. הניסיון הניהולי בצבא, יחד עם הניסיון והכישורים שרכשתי לאורך הזמן בלוג-און ובלימודי התואר נתנו לי את הכלים להמשיך להתקדם בארגון ולפני שנתיים וחצי קודמתי לתפקיד הנוכחי שלי כמנהלת מחלקת הגיוס הטכנולוגי.

💡להיות מנהלת גיוס יכול להיות משימה מורכבת – מהם האתגרים הכרוכים בכך?

בתפקידי אני מנהלת כ-30 אנשים, ביניהם מנהל המוצר של לוגי, מגייס ה-AI, ושני צוותים: צוות גיוס וצוות מרקטינג. ניהול אנשים יוצר אתגרים ברמה היומיומית – אם זה בשימור העובדים, בניהול השגרה השוטפת לצד עמידה ביעדים ובהובלת תהליכי גיוס. כמנהלת הייתי צריכה ללמוד לנהל את הזמן בצורה טובה ויעילה, מבלי להישאב לשגרת עבודה קבועה, תוך חיפוש תמידי אחר דרכי התייעלות. בכללי, גיוס, ובעיקר גיוס טכנולוגי, הוא תחום שאי אפשר לנוח בו על זרי הדפנה. תמיד צריך לחפש אחר דרכים חדשניות ויעילות יותר. התחרות בשוק ההייטק מטורפת ואנחנו תמיד שואפים ופועלים להיות בחוד החנית בעולם הגיוס והטכנולוגיה בכלל. נצרף לזה את המשברים החוץ-ארגוניים כמו תקופת הקורונה, משברים בשוק העבודה ובהייטק בפרט והמלחמה שהחלה ב-7 באוקטובר ושינתה את פניי המדינה והמשק הישראלי מקצה לקצה. בתוך כל החושך וחוסר הביטחון שאפף אותנו בחודשים האחרונים, תפעלנו ברגישות את מחלקות לוג-און, ביניהן מחלקת הגיוס שהייתה ערה יותר מתמיד לצורך הקריטי של אנשים בביטחון תעסוקתי.

💡ומה עם סיפורי הצלחה כחלק מתפקידך כמנהלת גיוס?

עוד כחלק מתפקידי הקודם בלוג-און, לקחתי חלק מרכזי בהקמה, אפיון ופיתוח מאפס של לוגי, מגייס דיגיטלי ייחודי מסוגו ומבוסס טכנולוגיית AI. זהו פרויקט פורץ דרך, אותו אנחנו ממשיכים לפתח ולייעל, שמשדרג משמעותית את הדרך בה אנו מנהלים את חווית המועמד – הן ביחס האישי למועמד והן בייעול תהליכי אוטומציה. עוד הצלחה שראוי לציין מתבטאת בפעילות הענפה והבלתי מתפשרת של צוות המרקטינג שלנו בערוצים העסקיים והחברתיים של לוג-און. בנוסף, הייתי אחראית למספר שינויים ארגוניים בלוג-און, כמו הקמת צוות Sourcing שלא היה קיים קודם וכן בניית תפקידי ניהול חדשים, כמו תפקיד ה- Tech-Lead, שאפשר לרכזות גיוס הראויות לכך להתקדם ולהיות חלק מאוד משמעותי ובלתי נפרד מניהול הצוות בפן המקצועי. עודדנו קידומים בתוך צוות הגיוס אך גם קידומים למחלקות נוספות בלוג און לתפקידי HRBP ולניהול לקוחות, כך שאני שמחה להיות חלק ממקום עבודה יציב שמעודד ומאפשר אופק התפתחותי בתוך הארגון. על אף כל האתגרים שנקרו בפנינו, השינויים במבני הצוותים ובאופן העבודה, תוך בניית צוות ותיק מנוסה ומקצועי, הביאו את מחלקת הגיוס להישגים מרשימים הן בכמות והן באיכות המועמדים שאנו מגייסים עבור לקוחותינו. המגייסות שוברות שיאים חדשים בכל ההיבטים והכי כיף לראות שחשוב לכל אחת לשבור כל הזמן את השיא של עצמה!

💡בסופו של יום, מה הדבר שהכי ממלא אותך בתפקיד?

אלה הרגעים הקטנים והמשמעותיים האלה שמזכירים לי שבסוף כל ההשקעה והעבודה הקשה משתלמת. בין אם זה כשאני מחתימה מועמדים על חוזה העסקה, אני מקבלת מהם תשבחות על המגייסת שליוותה אותם לכל אורך הדרך, ובין אם זה לקבל פידבק חיובי על האופן שבו תהליך הגיוס שקוף למועמדים במערכות שלנו או על הריאיון הדיגיטלי שהם ביצעו עם לוגי. לא פעם יוצא לי גם לראות הודעות WhatsApp ומיילים מפרגנים ממועמדים שלבסוף לא התקבלו, אבל מביעים הערכה על הליווי והדרך שעברנו איתם.

💡איזו אישה נותנת לך השראה ולמה?

בתקופות שונות לאורך חיי, נשים רבות היוו לי השראה – בפן האישי והמקצועי. אבל בתקופה האחרונה, עם אירועי המלחמה הלא קלים שעוברים על כולנו, נחשפנו לסיפורי גבורה של נשים רבות- אזרחיות, שוטרות, חיילות, נשות קבע ומילואים. חירוף הנפש, הגבורה, האומץ והתושייה שגילו ועדיין מגלות נשים אלו בלחימה, מעורר הערצה בעיניי. נשים רבות שהוכיחו שאנחנו באמת יכולות לעשות הכול, וגם בגזרת הלחימה. לכולנו יש הרבה מה ללמוד ועוד ידברו עליהן רבות בספרי ההיסטוריה.

💡היו מיתוסים על עבודה בגיוס שגילית שהם בכלל לא נכונים? אם כן, איזה?

אני חושבת שהרבה פעמים רואים בתפקיד המגייס/ת תפקיד ראשוני ו"דריסת רגל" לעולם משאבי האנוש. אבל שוכחים שהתפקיד הוא מקצוע וקריירה עם הזדמנויות צמיחה וקידום לכל דבר ועניין. התפקיד דורש להיות מולטיטסקינג – נדרשת יכולת מכירה, ניהול זמנים, עבודה תחת לחץ, עמידה ביעדים, יחסים בין-אנושיים טובים מול לקוחות ומול מועמדים – אותם מלווה המגייס/ת לאורך כל תהליך הגיוס. בסופו של יום צריך לג'נגל בין המון משימות. כאלה שמצד אחד מצריכות המון פוקוס וריכוז ומצד שני כאלה שצריך לתקתק ולבצע בקצב מאוד גבוה. ההתחלה בתחום יכולה להיות לא פשוטה, אבל ברגע שמתחילים – מתאהבים!

💡שמירה על איזון בין עבודה לחיים היא לעתים קרובות אתגר. איך את מצליחה לאזן את חייך המקצועיים והאישיים, ומה היית מייעצת למי שמתקשה בנושא הזה?

אין ספק שזה אתגר לנהל קריירה לצד משפחה וילדים. במקרה שלי גם בעלי איש קבע אז זה הופך את הכול למאתגר יותר. זה לא שיש פתרון קסם אבל העצה שלי היא לדאוג לסביבה תומכת בבית – בן זוג, סבא וסבתא ובמידת הצורך לדאוג לבייביסיטר. לסדר את השבוע כך שיהיה ניתן לעבוד ימים קצרים כדי להספיק להוציא את הילדים מהמסגרות לצד ימים ארוכים בעבודה.

💡מהו יום האישה עבורך?

אני חושבת שבשנים האחרונות היו הישגים רבים של נשים בכל מיני תחומים. ועדיין, יש עוד דרך לעשות. סיפורי הגבורה של נשים בזמן המלחמה רק מוסיפים להוכיח עד כמה נשים הן חלק הכרחי ובלתי נפרד ממה שמניע את העולם קדימה. הייתי רוצה לראות יותר נשים בעמדות ניהוליות, שיהיו חלק ממקבלי ההחלטות, גם בדרג המדיני, ויתפסו יותר ויותר עמדות מפתח. חשוב שנשים יאמינו בעצמן ושישמיעו את הקול שלהן. אני מאמינה שבדור של הילדים/ות שלנו זה כבר ייראה אחרת, אבל זה לא סותר את זה שאנחנו חייבות להמשיך וללמד את הדור הבא שהן יכולות להיות מי שהן רוצות להיות ומה שהן רוצות.

מסעה המקצועי של יעל בלוג-און, הוא רק דוגמה אחת מיני רבות לכך שיכולות כמו חדשנות ומנהיגות לא יודעות מגדר. יום האישה לא צריך להתחיל ולהסתיים ביום אחד, אבל הוא בהחלט הזדמנות טובה לחגוג את אינספור הסיפורים שלא סופרו על נשים שממשיכות לעצב את העתיד ולעשות היסטוריה. יום האישה שמח ולחיי הנשים המדהימות, מעוררות ההשראה והלביאות שבחיינו!

מאחורי כל אישה מצליחה עומדת משרה! קדימה, הגיע הזמן שתתקדמי איתנו>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!