בלוג-און

לוח השנה ההייטקיסטי – 9 ימים מיוחדים בהייטק שאתם חייבים להכיר!

יום הפיצה? יום הארי פוטר? או שבכלל יום העצלן? מהם הימים הכי מופרכים שאתם שמעתם עליהם? מסקרנים או משונים ככל שיהיו, במציאות של היום, יש ימים מיוחדים כמעט לכל דבר. וכשהטכנולוגיה מעצבת את חיי היומיום שלנו, זה רק ראוי שנחגוג את האנשים והחידושים שמאחורי הכול. מיום המוקדש לתפקיד בהייטק ועד לגאדג'טים ותוכנות עדכניות, לחובבי הטכנולוגיה מביננו יש תמיד ימים לחגוג בהם. הנה 9 מהימים המיוחדים והמעניינים ביותר שאתם חייבים להכניס ללוח השנה ההייטקיסטי שלכם השנה!

ימים

31/3 – יום הגיבוי הבינלאומי

יום הגיבוי משמש כתזכורת לאנשים ולארגונים לגבות את הנתונים החשובים שלהם. היום מדגיש את החשיבות של גיבוי שוטף של נתונים כדי למנוע אובדן נתונים עקב נסיבות בלתי צפויות כמו כשלים במערכת, אסונות טבע או התקפות סייבר. בלי קשר לימים מיוחדים או לא, גיבוי יכול לחסוך לנו הרבה תסכול ולחץ. שלא לדבר על בכי בלתי נשלט כשהמחשב שלנו החליט לשבוק חיים ולקחת איתו נתונים חשובים כשבויים. אז קדימה, תצאו מהשאננות ותתחילו להיות צעד אחד לפני פושעי הרשת ובאגים לא צפויים.

13/9 – יום המתכנתים

יום המתכנתים הוא יום לחגוג את האנשים שכותבים את הקוד המפעיל את העולם הדיגיטלי שלנו. למרות שאיננו מוגדר כיום בינלאומי, תחום הפיתוח והתכנות כל כך משמעותי בעולם שלנו, שהיינו חייבים להוסיף אותו לרשימה. יום זה מכבד את עבודתם של מתכנתים ומפתחים ברחבי הגלובוס. כל זה מתוך הכרה בהשפעה שיש להם על חיינו ובאין ספור השעות שהם מקדישים למלאכתם.

ימים

16/2 – יום החדשנות

חדשנות הפכה בשנים האחרונות למאפיין חובה של כל חברת הייטק מצליחה. אבל מלבד הבאזז שיוצרת המילה, חדשנות היא מה שמשנה את העולם ללא הרף. כי, בכל זאת – זה חדשני! חברות בכל רחבי העולם מחדשות ויוצרות כל הזמן דרכים חדשות לחוות את העולם. יום החדשנות חוגג רעיונות, יזמים ואת האופן שבו עבודתם משנה את העתיד של כולנו.

יום שישי האחרון של יולי – יום הוקרה למנהלי מערכת

מנהלי מערכת – אתם מוכנים לזה? זה היום שלכם! יום ההוקרה למנהלי המערכת נחגג ביום שישי האחרון של יולי בכל שנה. אם תהיתם, נכון לשנה הנוכחית, 2023, זה יוצא ב-30 ליולי. היום מוקדש להכרה בתרומתם של מנהלי מערכות, האחראיים על תפקודם החלק של מערכות ותשתיות בארגונים. מנהלי מערכות לא רק שומרים שהחומרה והתוכנה שלנו יפעלו בצורה חלקה, הם גם שומרים על אבטחת הרשתות שלנו. וואלה, כשמגיע – מגיע!

האישה

11/2 – היום הבינלאומי לנשים ונערות במדע

אין ספק שזה אחד מהימים הכי ראויים להתייחסות. יום זה נקבע על ידי האו"ם, בעיקר לנוכח המחסור, שעדיין קיים, בייצוג נשי בתחומים מדעיים וטכנולוגיים. למרות המאמצים הרבים לקדם נשים במקצועות מדעיים, הדרך ארוכה והמלאכה עוד מרובה. נערות ונשים עדיין אינן משתתפות באופן שווה ומלא בתחומים אלו. לכן, יום זה נועד כדי להכיר בתרומתן של נשים ונערות בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה (STEM). בתקווה שהיום בשנה הזה, לבסוף, יהפוך לימים רבים.

28/1 – יום הגנת הפרטיות

ואם כבר מדברים על אבטחת רשתות, בימים כמו אלה, קשה להישאר אדישים לסכנות הסייבר שמרחפות מסביבנו. למרות שהטכנולוגיה של אבטחת מידע הפכה למתוחכמת וחזקה יותר, כך גם תוקפי הסייבר הפוטנציאליים. יום זה מוקדש להעלאת המודעות לפרטיות הנתונים ולחשיבות ההגנה על המידע האישי שלנו. זוהי תזכורת לעיין בהגדרות הפרטיות, להגביל את שיתוף הנתונים האישיים ולהיות זהירים בעת מסירת מידע רגיש.

גיוון

21/5 – יום הגיוון הבינלאומי

בין אם אתם מנהלים ובין אם עובדים, לגיוון תעסוקתי השפעה משמעותית על התרבות הארגונית, עבודתכם והרגשתכם בעבודה. חברות הייטק רבות כבר מכירות בחשיבות של גיוון תעסוקתי ואף נוהגות לציין זאת בדרכים שונות. גיוון נמצא כמוביל לתפוקה כלכלית טובה, לחדשנות, לרעיונות ופתרונות יצירתיים ומגוונים, לפרודוקטיביות, להבנה, כבוד וסובלנות במקום העבודה. ימים כמו יום הגיוון הבינלאומי הם הזדמנות מעולה לחגוג את השוני לצד הדמיון שהופכים ארגון למוצלח.

17/5 – יום הטלקומוניקציה וחברת המידע

יום זה מציין את תפקידה של טכנולוגיית המידע והתקשורת בקירוב בין אנשים ובפיתוח כלכלי וחברתי ברחבי העולם. זוהי תזכורת לכוחה הטרנספורמטיבי של הטכנולוגיה והצורך בחדשנות והתקדמות מתמשכת. היום נועד להבטיח שלכל אחד, ללא קשר למצבו הסוציו-אקונומי ולמוצאו, תהיה גישה לטכנולוגיית מידע ותקשורת. גישה לטכנולוגיות אלו יכולה לעזור לגשר על פערים דיגיטליים וליצור הזדמנויות חדשות לחינוך, שירותי בריאות ופיתוח כלכלי.

ימים

23/6 – יום "קח את הכלב שלך לעבודה"

למרות שעדיין אין זה יום בינלאומי, הרבה מקומות כבר מבינים את המשמעות בחיבור בין כלב לאדם. חברות הייטק וסטארט-אפ רבות דוגלות במדיניות ידידותית במיוחד לכלבים ומאפשרות לעובדיהם להביא איתם חבר על ארבע למשרד. סביבת עבודה המאפשרת כלבים יכולה להיות חיובית מאוד עבור אוהבי הכלבים, אבל לעיתים היא עשויה להפריע. לכן, ייתכן ויום אחד בשנה המאפשר להביא את הכלב לעבודה, עשוי להוות פתרון ביניים לכל הצדדים. זה כמובן במידה ומקום העבודה, המנהלים והעמיתים לעבודה מסכימים לכך.

אם תשאלו אותנו, הימים האלה בהחלט ראויים לציון. אז קדימה, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לעדכן את המנהלים, לנצל את המאורע ולחגוג בעבודה!

הגיע הזמן להפסיק לחפש! יש לנו מגוון של משרות טכנולוגיות אצל חברות מובילות להציע לכם – מה, לא תקחו?>>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!