בלוג-און

עובד מרוצה = מנהל מרוצה! הקשר בין שביעות רצון בעבודה להצלחת הארגון

בתור מנהלים, חיי היומיום במשרד לרוב מאופיינים בחוסר זמן ובמירוץ אחר עמידה ביעדים. חשוב לזכור כי ליבת העבודה טמונה בעובדיכם. במידה ותצליחו להביא למצב בו יש לכם עובד מרוצה, תתרמו ישירות לתפוקת העבודה ולביצועי החברה. הנה כמה דרכים לביצוע תפקידכם כמנהלים תוך מתן תשומת הלב המספקת לעובדיכם ולשביעות רצונם בארגון:

Mi casa es su casa

דלת פתוחה, פיזית ומטאפורית. חשוב לתת לעובדים את התחושה כי יש להם למי לפנות בכל שאלה ובעיה. השאירו את דלת משרדכם פתוחה והדגישו בהזדמנויות הנכונות כי אתם תמיד זמינים למען עובדיכם.

רק מילה טובה (או שתיים), לא יותר מזה

פידבקים חיוביים זה כל מה שצריך. הסתכלתם על עבודה טובה שבוצעה על ידי עובדיכם וחשבתם לעצמכם "איזה יופי"? מעולה, אך האם העובדים שלכם יודעים כמה אתם מרוצים מהם? לא בטוח. פידבק חיובי חשוב מאוד להעלאת המוטיבציה של העובד ולהכוונה כלפי הביצוע הנכון לעבודה. ניתן לשלב בפידבק גם ביקורת ונקודות לשיפור.

רוצה עובד מרוצה? תחשוב 'לא רק ביזנס'

מטרת החברה, כמובן, היא לעמוד ביעדים ולהגיע לביצועים הטובים ביותר. עם זאת, ניתן ליצור אווירה נעימה בעזרת פעילויות מחוץ לתחומי המשרד. הרמת כוסית לכבוד החג, פעילות לצוות ספציפי או הרצאה מעניינת מחוץ לכותלי מקום העבודה, יכולים להיות הגורם המוטיבציוני שדרוש לעובדיכם על מנת לחוש בנוח במקום עבודתם.

ממני תראו וכן תעשו

אתם מהווים דוגמה אישית לעובדיכם. כניסה למשרד בחיוך, ברכת "בוקר טוב" לעובדים, עבודה חרוצה, זו ההתנהגות אותה אתם רוצים שעובדיכם יאמצו. עשו זאת בעצמכם! דרבנו את העובדים שלכם לשפר את ביצועיהם ולשאוף להתקדם במעמדם בחברה. במהרה תראו כיצד זה מתבטא אצל עובדיכם ואולי אף תקבלו מהם הצעות חדשות לייעול.

תגמולים, תגמולים, תגמולים

בסופו של דבר, לתמריץ חומרי ישנה השפעה על עובדים. ניתן להציע תגמול כספי או מתנה חודשית לעובדים המצטיינים. דבר זה יכול לדרבן את העובדים לשפר את ביצועיהם ולהתנהג במיטבם במקום העבודה. בנוסף, תגמול יכול להיות גם הצעה לקידום או יום חופש על חשבון המערכת במידה ומגיעים לביצוע מצטיין.

תשומת לב לפרטים הקטנים תוכל לשדרג את פעילותם של עובדיכם ולדחוף אותם קדימה. ההשפעה תתבטא במהירות באווירה רגועה במשרד ובחיוך המדבק שנפרש על פני העובדים. נסו זאת, אין מה להפסיד.

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!