בלוג-און

3 יתרונות משמעותיים של עבודה בחברה גדולה

עבודה בחברה גדולה – שאלת את עצמך פעם האם זה מתאים לך?

מחפשי עבודה רבים, ובעיקר מי שמחפש עבודה בהייטק, מתלבטים האם מקום העבודה הבא שלהם צריך להיות בחברה גדולה, מוכרת ויציבה או דווקא בחברה קטנה ומשפחתית. חברה גדולה היא חברה שמעסיקה למעלה מ-200 עובדים, ובנוסף למספר עובדים גדול מאופיינת גם בשם מוכר, חולשת על סוגי טכנולוגיה רבים ובעלת מרחב גאוגרפי רחב יחסית. מנגד, אין ספק שגם משרות הייטק בחברות קטנות מאופיינות בהטבות ויתרונות משלהן, אבל הפעם באנו לספר לכם על 3 יתרונות משמעותיים של עבודה בהייטק בחברה גדולה.

אז מדוע בעצם אנו ממליצים על עבודה בחברה גדולה?

  • זה מעולה לקורות החיים: חברות גדולות הן לרוב בעלות מעמד ושם, לפחות למביני עניין, וציון עובדה זו מהווה מקפצה של ממש. מרגע שעבדתם בחברה גדולה, הוסיפו את המידע לקורות החיים שלכם וכמובן גם לפרופיל ה-LinkedIn, ועד מהרה תופתעו לגלות את ההשפעות החיוביות. כאשר מעסיקים או לקוחות פוטנציאלים ייקשרו בין השם שלכם למשרתכם בחברה הגדולה והמוכרת, תיראו אטרקטיביים יותר בעיניהם.
  • עבודה בהייטק בחברה גדולה משמעה יציבות: ככל שהחברה גדולה יותר, מוכרת יותר וותיקה יותר, כך פוחת החשש שמא תעבור צמצומים או תיסגר. זכרו את הכלל "גדול יותר=חסין יותר": חברות גדולות, בניגוד לחברות סטארט-אפ, נמצאות כאן בכדי להישאר. גודלן, הוותק והשווי הכלכלי שלהן מבטיח הגנה מפני משברים כלכליים או שינויים פתאומיים בטכנולוגיה, ולכן משרות הייטק בחברות כאלה הן לרוב לטווח הארוך, מה שמקנה ביטחון תעסוקתי וסוציאלי לעובדים.
  • תמיד יש לאן להתקדם: מה משותף לסטיב ג'ובס, ראלף לורן, לבעלי הרשת הענקית Starbucks ואפילו לרמי לוי? כולם התחילו בעבודתם כעובדים זוטרים וטיפסו בשרשרת התפקידים עד לניהול חברות הענק שלהם! העבודה בחברה גדולה פותחת אופציות לקידום ולבניית קריירה ארוכת שנים. יתרה מכך, חברה גדולה מעניקה הכשרה לעובדיה, וזהו יתרון עצום שכן אפשר לצבור ניסיון רלוונטי ו"להשתפשף" יותר בתחום העיסוק שלכם. כעובדים חדשים תוכלו להתקדם בקצב שלכם וללמוד מהניסיון של העובדים הוותיקים שסביבכם, תוכלו לטפח את הרשתות החברתיות המקצועיות שלכם, ומכאן השמיים הם הגבול!

בשורה התחתונה, עבודה בהייטק בחברה גדולה טומנת בחובה יתרונות רבים (מעבר לשלושה שציינו), וכמובן שאין ספק שגם משרות הייטק בחברות קטנות מחזיקות גם הן במגוון יתרונות, אבל זה כבר למאמר הבא! 

בסופו של דבר, החלטה הסופית היא בידיכם! סקרו את השוק, שאלו שאלות ובסוף תגיעו להחלטה מושכלת שמבוססת על העדפותיכם האישיות ועל המטרות שלכם. אנחנו בלוג-און מציעים מגוון רחב של משרות הייטק בלוחות הדרושים הייטק שלנו, בחברות גדולות לצד חברות קטנות – מוזמנים להציץ!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!