בלוג-און

מגדילים את הרשת – הכול על עולם ה-Networking בהייטק!

העולם העסקי תמיד היה מונע על ידי Networking, היכולות והכישורים ליצור קשרים משמעותיים בקריירה שלכם על מנת להגיע לקידומים, סביבות עבודה חדשות והזדמנויות מבטיחות. והדבר אינו שונה בהייטק! בכתבה זו הכנו לכם מדריך בעל חמישה שלבים על כל מה זאת צריכים לדעת על נטוורקינג להייטק!

  1. Networking נכון עם האנשים הנכונים

לא כל מי שנקלע לדרכינו בהכרח יכול לעזור לנו להתקדם בעולם ההייטק. השאלה עם מי מתחברים ומי רלוונטי לקידום הקריירה היא חשובה מאוד כשמדובר ב-Networking בהייטק. איך יודעים שהתחברתם ל"אנשים הנכונים"? ב-Networking טוב תרגישו שאתם תורמים מהידע שלכם לא פחות מאשר שהצד השני תורם לכם. מצאתם כמה אנשי הייטק שהידע הטכנולוגי שלהם רלוונטי אליכם באותה המידה שהידע הטכנולוגי שלכם רלוונטי אליהם? מעולה! הרחיבו דרכם את רשת ה-Networking שלכם ונסו להתחבר לכמה שיותר בעלי תפקידים שעוסקים בנושאים שמעניינים אתכם ושיכולים לקדם אתכם.

  1. Networking כמאגר של השראה, ידע ורעיונות

בעודכם מתחברים לאנשי מקצוע שונים בעולם ההייטק ומרחיבים את רשת ה-Networking שלכם, השתדלו להקשיב היטב למה שהסובבים אתכם מדברים. התייחסו למעגל ה-Networking שלכם כמאגר של פרספקטיבות שונות שיכולות לתת לכם השראה ועשויות אפילו להוביל לפריצת דרך בפרויקט עליו אתם עובדים כרגע. צברו רעיונות ומידע שעשויים לקדם אתכם מקצועית וחלקו עם הסובבים אתכם את הידע המקצועי שלכם גם כן. סחר ברעיונות הוא דבר טוב לקידום מערכות יחסים מקצועיות והוא בונה אמון הדדי בין שני הצדדים. כך, Networking היא יכולת שתעזור לכם להרחיב את האופקים שלכם מבחינה מקצועית ובמקביל לחזק קשרים בין אישיים עם אנשי מקצוע שונים בעולם ההייטק.

  1. יכולת Networking תביא לכם הזדמנויות חדשות

נסו לדמיין כמה הזדמנויות עסקיות ומקצועיות חדשות יוכלו להיות לכם אם יותר אנשי מקצוע בעולם ההייטק יכירו בכם ובכישורים שלכם. אנשי קריירה שונים שהשקיעו ב-Networking שלהם לאורך השנים מסוגלים לקדם את עצמם תוך מאמץ מינימאלי זאת כיוון שבעלי תפקידים מובילים בעולם ההייטק כבר מכירים ביכולות ובידע הטכנולוגי שלהם. כך למשל, אם אתם מפתחי Python נסו להרחיב את האופקים שלכם ולהתחבר גם לאנשי מקצוע בתחומים שאתם פחות מכירים כמו ניהול פרויקטים או Big Data אלו עשויים להיות רלוונטיים אליכם בעתיד יותר ממה שאתם חושבים. על אותו המשקל, לקוחות לשעבר או בעלי תפקיד שהיו ממונים עליכם בעקיפין עשויים לפתוח עבורכם דלתות חדשות שבכלל לא חשבתם עליהן אם רק תדאגו לתחזק את הקשר ביניכם.

  1. Networking טוב לשיפור הביטחון העצמי!

אם מתייחסים לסיטואציה בצורה הנכונה Networking יכול לעזור לכם לשדרג את היכולת להתראיין ולהתבטא מול אנשי מקצוע אחרים וכן להגביר את תחושת הביטחון העצמי שלכם. ככל שתדברו יותר מול אנשי מקצוע מובילים בתחומים השונים בהייטק כך ישתפרו יכולות הביטוי העצמי שלכם וכן יכולות השיווק העצמי והפגנת ידע טכנולוגי תוך כדי שיחות חולין. תרגול יכולות אלו ישפרו פלאים את הביטחון העצמי שלכם והדבר יתרום לכם רבות בכל פעם שתדברו מול קהל או שתתראיינו לעבודה חדשה 😉

  1. Networking יהפוך אתכם להייטקיסטים טובים יותר

לכולנו, בצורה זו או אחרת, יהיו מכשולים מסוימים בדרך שיאטו את התפתחות הקריירה שלנו. אולי נתקלתם במחסור בידע או בחומר זמין שנדרש כדי לקדם את הפרויקט הגדול הבא שלכם ואולי אתם אפילו צריכים סיוע כספי. כך או כך, קשרים טובים עם אנשים בעלי פרופיל גבוה משלכם במסלולי קריירה דומים יכולים להוות רשת תומכת בפעמים בהן תמצאו את עצמכם זקוקים לעזרה מבחוץ. בכירים בעולם ההייטק יוכלו לתת לכם עצות כיצד נכון להתמודד מול האתגרים השונים, להשיג עבורכם מידע שאתם זקוקים לו ואולי אפילו יוכלו לעזור בחיפוש אחר תמיכה כספית.

טיפ אחרון – זכרו ש-Networking היא מערכת יחסית הדדית, עזרו לאחרים לבנות את הקריירה שלהם והיו בטוחים שבבוא היום הם יעזרו לכם גם. הפכו את היחסים המקצועיים שסביבכם ליחסים הדדיים של נתינה ולקיחה ותראו כיצד קשרים אלו מניבים תוצאות מדהימות לשני הצדדים – בין אם באמצעות העברת ידע טכנולוגי ובין אם בחשיפה להזדמנויות חדשות בעולם ההייטק!

מחפשים את התפקיד הבא שלכם בהייטק? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות בשבילכם! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!