בלוג-און

מדוע כדאי להגיד "לא יודע/ת" כשמתחילים עבודה חדשה?

מזל טוב! עברתם ראיון עבודה והתקבלתם לתפקיד המיוחל! כעת מתחילה תקופת הכניסה לתפקידכם החדש, וסיכוי סביר כי תתקלו במשימות אותן לא ביצעתם בעבר או בתוכנות אשר עדיין לא למדתם איך לעבוד איתן. ייתכן והמנהלים החדשים שלכם יבקשו שתתחילו ברשימת המטלות, אך לא ישימו לב כי קיבלתם משימה שאתם לא ממש יודעים איך לבצע אותה, משהו שהוא לגמרי הגיוני כשמתחילים עבודה חדשה.

האם זו בושה לעצור רגע, לגשת למנהל/ת ולבקש הסבר? להגיד כי אינכם יודעים מה לעשות? ממש לא! עדיין לא נולד העובד שמתחיל עבודה חדשה עם כל הטכניקות והידע המושלם מראש. בהחלט לגיטימי כי בכל תחילת תפקיד חדש (גם במעבר לתפקיד אחר באותה החברה בה עבדתם כבר) תבצעו שגיאות, שמהן תצברו ניסיון ותלמדו לפעמים הבאות. "ניסיון הוא השם שכולנו נותנים לשגיאותינו" (אוסקר ויילד). ותתפלאו לגלות שיש אפילו יתרונות בלהגיד "לא יודע/ת" כשמתחילים עבודה חדשה!

קבלת הכשרה נכונה

במקום להתחיל לשבור את הראש לבד בניסיון לפענח כיצד לבצע את המטלה שקיבלתם, בקשת עזרה מאחד העמיתים לעבודה או מהמנהלים שלכם תוכל לספק לכם את ההסבר המלא והנכון כיצד לבצע את תפקידכם כמצופה ממכם.

עבודה יעילה יותר

חיפוש אחר הסברים באינטרנט למשימה שאינכם מכירים, או חזרה על טעויותיכם ותיקונן שוב ושוב, עלולים לקחת זמן רב. הרבה יותר יעיל וזריז לבקש הסבר בסיסי ולהמשיך לחקור על כך בעצמם מאוחר יותר. תוכלו למנף את הזמן שנחסך להספק עבודה רב יותר ובכך להראות יעילים ותורמים יותר למקום עבודתכם.

הפגנת יושר ובטחון עצמי

על ידי כך שלא תתביישו ותשאלו בביטחון כיצד לפעול, תתפסו בעיני המנהלים ועמיתיכם לעבודה כאנשים אמינים והגונים. יותר מכך, מכיוון שהודיתם במצב בו אינכם ידעתם מה לעשות, כאשר תיקחו על עצמכם משימה בביטחון מלא – תתפסו כעת כמקצועיים אף יותר כי יניחו שהוכשרתם לכך כבר מבעוד מועד.

הרגשה נינוחה כשמתחילים עבודה חדשה

אין צורך להרגיש בלחץ כי עליכם לספק עבודה מושלמת מיד בכניסתכם לתפקיד. כאשר תשלימו עם כך שאתם לא לבד, תוכלו להרגיש בנוח יותר לטעות ולקבל תיקונים ואפילו תחושו צורך חזק יותר ללמוד ולהשתפר ותרוויחו כפליים!

אם כן, זו לא בושה להגיד "לא יודע/ת" כשמתחילים עבודה חדשה!

זה הזמן הנכון לשאילת שאלות! במידה ותמשיכו לטעות או לא תדעו כיצד לבצע בצורה נכונה את תפקידכם לאחר זמן מה בתפקיד, דבר זה ייראה כלא מקצועי. אם כך, שאלו שאלות וכמה שיותר. אם אינכם יודעים – זה הזמן ללמוד ולהוכיח כי יש לכם קליטה מהירה וכי במהרה תתגלו כנכס אדיר לחברה.

אצלנו בלוג-און אנו משתדלים לגייס את העובדים אשר יוכיחו עצמם כנכס למשרות ההייטק השונות שאנו מפרסמים. עקבו אחר המשרות שאנו מפרסמים מדי יום ברשתות חברתיות ושלחו לנו קורות חיים. מחכים לכם!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!