בלוג-און

ירושלים של טכנולוגיה – הכל על בירת ההייטק של ישראל!

לחשוב שהייטק מתחיל ונגמר בתל אביב זו מחשבה נפוצה אך לא מדויקת. מעצמת ההייטק המקומית, באופן טבעי, התחילה להתפרש בכל רחבי המדינה והיום הגיעה עד לבירה. אך ירושלים של ההייטק היא לא רק שלוחה של תל אביב, אלא מרכז גדול ומתפתח בעל אופציות חדשות ומבטיחות לקריירה בהייטק.

עם כל הכבוד לתל אביב…

כשאומרים "הייטק בישראל" לרוב קופצת לראש אותה התמונה המוכרת של קו הרקיע של תל אביב. אבל בשנים האחרונות סצנת ההייטק בירושלים קמה לחיים והיא רק הולכת וגדלה. לפי מכון ירושלים לחקר מדיניות בירושלים קיימות 405 חברות הייטק פעילות. אז מאיפה הגיע השינוי הזה? עיריית ירושלים בשנים האחרונות משקיעה הרבה בהטמעה ומשיכה של חברות הייטק וחברות טכנולוגיות בבירה. Margalit Startup City הוא מתחם שהוקם לטובת סטארטפים, חברות בין-לאומיות ומשמש כמרכז מחקר ופיתוח. הר חוצבים כבר הפך למרכזם של חברות הייטק גדולות ומציעה נוחות מרבית לעובדים רבים שמגיעים לעבוד בבירה. במזרח מתקיים פרויקט ה-"סיליקון ואדי" שמהווה תוכנית אסטרטגית גדולה במסגרתה צפויים להיבנות כ-200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה בדגש על תחום ההייטק.

שפע של משרות

אז אילו סוגי משרות תוכלו למצוא בבירת ההייטק החדשה? מכון ירושלים לחקר מדיניות מזהה גדילה משמעותית בתעשיית הבינה המלאכותית בירושלים בחמש השנים האחרונות. מעבר לתחום זה, תוכלו למצוא בבירה מגוון משרות טכנולוגיות במשרדים ממשלתיים. משרות אלו מגוונות במיוחד ונפרשות על כלל תחומי ההייטק – ניהול פרויקטים, תמיכה טכניתאבטחת מידע, בדיקת תוכנה, משרות פיתוחמשרות סיסטם וכמובן גם משרות ניהוליות. למשרות אלו יתרון נוסף מול הסטארטאפים התל אביביים, הן מקנות יציבות תעסוקתית לאורך זמן, חשיפה לפרויקטים חדשניים ומשמעותיים בתחום הממשלתי והציבורי והן ידידותיות במיוחד לאלו שחשוב להם איזון בין בית לעבודה. משרות אלו ברובן מאפשרות סביבת עבודה מותאמת עבור המגזר הדתי שכן החברות מקפידות ליצור תנאים נוחים ומתאימים לכלל עובדיהן תוך התחשבות במגזרים השונים המחפשים תעסוקה בעיר. עוד המכון בדק ומצא כי אחוז שרידות העסקים בירושלים הוא הגבוה בישראל – 57% מהעסקים בתחומי ההייטק בירושלים הצליחו לשרוד במשך חמש שנים לעומת 48% בתל אביב ו-55% בחיפה.

 ירושלים לירושלמיים! אבל לא רק

לא גרים בירושלים? הכל בסדר! תחום ההייטק הירושלמי מביא אתו המון עובדים מבחוץ, כן אפילו תל אביביים. תחנות הרכבת החדשות שנפתחו בירושלים לאחרונה מייתרות את הנסיעה ברכב ומדלגות על הפקקים בכניסת לעיר, ובכך מקרבות את ירושלים לאחותה הרחוקה תל אביב באמצעות נסיעת רכבת נוחה של 45 דקות בלבד!

אז אחרי כל זה אתם בוודאי מבינים שירושלים של ההייטק רק בעלייה. אם אתם לא נמצאים על הרכבת הזאת אנחנו ממליצים לכם להצטרף אלינו! יש לנו המון משרות שוות בירושלים (וגם מחוצה לה) רק לבחור ולשלוח קורות חיים! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!