בלוג-און

לא רק עמק הסילקון – מרכזי ההייטק המובילים בעולם

משחר ההיסטוריה מהפכות אינטלקטואליות וטכנולוגיות נהגו למשוך ולקבץ את מירב הכישרונות והמוחות למרחבים משותפים כמו בתקופת הרנסאנס באיטליה ועידן הנאורות בגרמניה. כיום, על אף שהעולם הדיגיטלי מאפשר לנו להתחבר ולעבוד מעבר למגבלות הפיזיות, עדיין ניתן לזהות ערים שהוגדרו כ"מרכזי הייטק" המושכות אליהן חברות שונות שנעזרות במאגר הכישרונות שנבנה בהן.

כשחושבים על "מרכז הייטק" השם הראשון שקופץ לראש, הוא "עמק הסילקון", אזור המפרץ המפורסם בסאן-פרנסיסקו שהפך לשם נרדף לתעשיית ההייטק. אך עם כל הכבוד לביתם של Apple ו-Google, ברחבי העולם קמים מרכזים חדשים שלא ניתן להתעלם מהם. מערים גדולות בארצות הברית לאזורים מתפתחים במדינות עולם שלישי, נראה שבכל יום קם לו עוד מרכז הייטק אטרקטיבי שמושך חברות ועובדים מכל העולם להצטרף. אז היכן נמצאים מרכזים אלו? ריכזנו עבורכם כמה מהיעדים המובילים והמעניינים שיש לעולם ההייטק להציע, חלקם אף קרובים יותר ממה שציפיתם!

אוסטין, טקסס, ארה"ב.אוסטין טקסס

 

לא הרבה יודעים זאת, אך אוסטין שבטקסס כבר שנים רבות נחשבת מרכז תרבות צעיר ותוסס. העיר המדברית מחזיקה בסצנת מוזיקה מפוארת וכמה מהפסטיבלים הגדולים ביותר בעולם, בתחום הקולנוע והאומנויות. העלייה לרגל של צעירים אמריקאים הביאה בשנים האחרונות לצמיחה גבוהה גם בשוק ההייטק של העיר, מספר נמוך של מובטלים ומשכורות גבוהות המצביעות על תנופה אדירה של העיר. כניסתם של חברות כמו Amazon ו-eBay, הביאו לאוסטין את הכינוי "גבעות הסיליקון", כמעין ביסוס שלה כיורשת הכתר.

מדיין, קולומביה.The Full Digital Nomad Guide to Medellin, Colombia - Digital Nomad World

 

קשה להתנער מדעות קדומות, ואין הרבה ערים בעולם המחזיקות בהיסטוריה מפורסמת לרעה כמו מדיין. בין אם אתם מכירים אותה או לא, לעיר הקולומביאנית היה מאבק לא פשוט בדרך לביסוסה כמרכז הייטק. דרכה העיקרית להצלחה היא באמצעות משיכת כישרונות מחוץ למדינה באמצעות מחייה זולה, כלכלה טובה להייטק וכמובן הנופים מעוררי ההשראה של המדינה הטרופית. קולומביה כבר זמן רב מנסה לשנות את הנרטיב של המדינה, אך נראה שבבנייתה את מדיין כמרכז הייטק לחברות ועובדים מבחוץ, היא סוף סוף מצליחה.

תל אביב, ישראל.

Top Tel Aviv Startups to Watch out for in 2019 -

 

מרכז ההייטק של המזרח התיכון. תל אביב מחזיקה במספר הרב ביותר של חברות הרשומות בNASDAQ, שנייה לסין וארה"ב. היתרון המרכזי של תל אביב אל מול ערים אחרות בעולם היא במערכת הצבאית הענפה של ישראל, שמכשירה ומייצאת את דור המתכנתים והמהנדסים שיובילו את החברות הגדולות של מחר. האופציות הבלתי נגמרות שיש לנו כישראלים החיים בקרבתה של אחד ממרכזי הייטק הגדולים בעולם, היא הזדמנות לכל אדם העוסק בתחום להתקדם ולהגיע ליעדים הגבוהים ביותר בעולם ההייטק.  

מחפשים משרות הייטק שוות? יש לנו מגוון משרות טכנולוגיות בהייטק להציע לכם >>>

אמסטרדם, הולנד.Amsterdam: A global tech hub

 

בגזרה האירופאית באופן לא מפתיע, רוב הבירות של המדינות המפותחות כמו פריז, לונדון וברלין התבססו כמרכזי ההייטק עולמיים. אמסטרדם נבדלת בכך שהיא ביססה את עצמה כמעצמת IT, כ-600 חברות IT פועלות שם, והיא גם נחשבת בעולם למכה של עולם ה-Data. כל אלו הביאו לא רק לכניסתם של חברות ענק כמו, Google, Cisco ו-Uber. אלא גם לחברות מקומיות מצליחות כמו, Booking, WeTransfer ו-TomTom שהצליחו בזכות עובדים מקומיים מוכשרים ורמת אנגלית גבוהה במדינה.

ירושלים, ישראל.ירושלים, מידע תיירותי על ירושלים | איסתא

 

לחשוב שהייטק מתחיל ונגמר בתל אביב זו מחשבה נפוצה אך לא מדויקת. מעצמת ההייטק המקומית, באופן טבעי, התחילה להתפרש בכל רחבי המדינה והיום הגיעה עד לבירה. אך ירושלים של ההייטק היא לא רק שלוחה של תל אביב, אלא מרכז גדול ומתפתח בעל אופציות חדשות ומבטיחות לקריירה בהייטק. עיריית ירושלים מעודדת את הקמתם של חברות סטארט-אפ בבירה באמצעות מיסים מופחתים ומרחבים ייעודיים חדשים לחברות הייטק. עוד ועוד חברות בוחרות להעביר את משרדיהן לבירה, כך שירושלים הופכת ליעד אטרקטיבי מאוד עבור עובדי הייטק, גם מהארץ וגם מהעולם.

שנג'ן, סין.Shenzhen: Best City in China for Manufacturing IoT Products

 

כשזה מגיע לחומרה, אין הרבה מתחרים לסין. המעצמה האסייתית ידועה בקצב העבודה המהיר שלה וגודל הייצוא הענק שלה. העיר שנג'ן הממוקמת צפונית להונג קונג היא תכלית המהירות הסינית. עיירה קטנה שהפכה למטרופולין של 13 מיליון אנשים ב-20 השנים האחרונות ולאחת ממרכזי ייצור החומרה הגדולים בעולם. בשנים האחרונות, העיר הסינית מתרחקת מייצור חומרה לחברות חוץ ומשקיעה בייצור של חברות חומרה מקומיות כדי להיות אוטונומיה טכנולוגית. גבול החומרה נפרץ אף הוא בזכות חברות כמו Tencent שמתרכזות בתוכנה ומצביעות על עתיד מגוון מבחינה טכנולוגיות לעיר.

על אף שהעולם הופך ונהיה גלובלי והומוגני יותר מיום ליום, מרכזי ההייטק בערים המובילות, עדיין נבדלים ושונים אחד מהשני. מה זה אומר לכם? שבבחירת הקריירה שלכם חשוב להבין ולהכיר את מרכזי ההייטק השונים ולהבין את אופי העבודה של המקום כדי למצוא את העיר המתאימה לכם. כך או כך אין ספק שגם אם אתם חולמים על קריירה בחו"ל או צמאים להצטרף לתעשיית ההייטק בארצנו, זה הזמן המתאים ביותר להשתלב בתעשיית ההייטק, ולנו יש בדיוק את המשרות בשבילכם! >>>

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!