בלוג-און

המדריך ל- DevOps המקצוען – 3 כלים שיהפכו כל פרויקט שתבצעו לסיפור הצלחה!

זהו לא סוד שתחום ה- DevOps נחשב כיום לאחד מהתחומים החמים והמבוקשים ביותר בהייטק. התחום נוצר כפתרון לצורך הגדל בשיפור התקשורת והלכידות בין צוות הפיתוח ובין צוות האופרציה בפרויקטים משותפים. כאנשי DevOps אתם שמים דגש מוגבר על שיתוף פעולה בצוות ואתם שולטים על תהליכים ותחומי אחריות רבים. מהם הכלים והצעדים החיוניים בהם עליכם לנקוט כדי שתצליחו בכל פרויקט העומד בדרככם?

DevOps

1. לחשוב, לאכול ולנשום את הבריף – שלב התכנון המקדים

אם אתם בתחום ה- DevOps כבר תקופה, אתם בוודאי יודעים שתכנון מקדים יכול להציל פרויקט שלם. כדי למנוע שיבושים עתידיים הקדישו את הזמן הדרוש בקיום פגישות משותפות של צוות ה-DevOps עם הלקוח. כך תוכלו לתאם ציפיות עם כל המעורבים בפרויקט ולזהות יעדים ומטרות באופן יעיל יותר. קיום המפגשים גם ייתן תחושה של שקיפות וביטחון מול הלקוח וגם יעשה עבורכם סדר בתהליך כולו. במידה ותבצעו את השלב הראשון נכון, תצאו מהמפגשים עם בריף מוגדר היטב והבנה ברורה של מטרות הלקוח. זכרו – תכנון נמהר ופזיז עשוי להגדיל את הסבירות שהמוצר המוגמר לא יעמוד בדרישות הלקוח. היזהרו מלהיות שאננים בזמן כתיבת הבריף.

planning DevOps

2. להיות מוכנים לכל תרחיש – שלב הפיתוח

השלב השני בביצוע יעיל של פרויקט DevOps הוא הפיתוח עצמו של התוכנה או האפליקציה. הצלחת שלב הפיתוח יהיה תלוי בהתקיימותם של תהליכי עבודה מובנים מראש המסודרים לפי צעדים וחלוקת תחומי אחריות. הפיתוח עצמו יתבצע בעזרת שימוש בתשתיות מחשוב, לרוב שירותי ענן. באמצעות אלו תפתחו כלים אוטומטיים המאפשרים בדיקות מהירות של גרסאות חדשות, ניטור שירותים והתאמתם לצרכיי המשתמשים. כחברי צוות DevOps עליכם להבין את מקומכם בתהליך הפיתוח וכיצד תוכלו לתרום לו. אבל גם אם ביצעתם את שלב הבריף והתכנון המקדים "לפי הספר", בלתמ"ים תמיד יצוצו. תהליך הפיתוח ייפגע לרוב על ידי אי עמידה בזמנים, באגים ופרויקטים חופפים. מסיבה זו, חשוב לדעת להסתגל בקלות לתפקיד חדש בצוות או לסייע בתחומים שונים. זריזות ומולטי-טסקינג בצוות הם ערכים שיבטיחו את המשכיות הפרויקט והצלחתו במידה ותתרחש פגיעה בזרימת העבודה.

Development DevOps

3. להישאר עם העיניים על המטרה – שלב הבקרה והשיפור

ברגע שמוצר עולה לאוויר, עבודתכם נכנסת לשלב חדש ומכריע. צוותי DevOps הטובים ביותר לעולם אינם נחים על זרי הדפנה עם השלמת שלב הפיתוח. עליכם לפקח בקפידה על האפליקציה בשלביה המוקדמים כדי לזהות באגים ולתקן אותם במהירות האפשרית. לאחר איסוף הנתונים הבסיסיים, תנתחו את התוצאות לזיהוי חלקים במוצר שדורשים תיקון, כיול ועיצוב מחדש. זכרו, הנתונים שיתקבלו הם משאב רב ערך ויש להתייחס אליהם ככאלה! כאן גם באה לידי ביטוי החשיבות בקיום שלב התכנון המקדים בצורה המעמיקה ביותר. על המוצר המוגמר להיות בעל ביצועים אופטימליים, העונה על מפרט הלקוח.

משרות הייטק בתחום ה- DevOps בנויות על היכולת לדעת לתווך בין הצדדים ולהוביל לייעול המוצר והארגון כולו. בעזרת הכלים הללו שהכנו במיוחד עבורכם, תשפרו את דרכי העבודה שלכם ותהפכו למקצועניים בתחום. בהמשך הדרך, תוכלו להיעזר בשלבים אלה כדי לצלוח כל פרויקט עתידי ולהבטיח שהלקוח מולכם מרוצה! 

מרגישים שזאת השנה שלכם לפרוץ בעולם הפיתוח? מגוון משרות טכנולוגיות שוות במיוחד מחכות לקורות החיים שלכם!

דברו איתי כדי למצוא את המשרה הבאה שלכם!